Jak usunać plamy po spręzonym powietrzu?

(Doktorzlo) #1

Witam. Czyściłem laptopa spreżonym powietrzem i bardziej niż wyczyścić to go pobrudziłem... Mianowicie zostały białe plamy na niektórych cześciach laptopa. Jak się ich pozbyć? Prosze o rady. Jeżeli w złym dziale temat to przepraszam, ale szukam szybkiej porady.

(dragonn) #2

Ee na pewno czyściłeś sprężonym powietrzem? Bo raczej nie spotkałem się z tym że by zostawiało ślady - jeśli nie odpowiednio go się używa to co najwyżej może wylecieć w postaci płynnej i przy odparowywaniu obniżyć temperaturę gdzie padło do tego stopnia że może się oszronić lodem z wilgoci w powietrzu - dzieje się wtedy tak kiedy puszkę trzymasz pod zbyt dużym kątem albo do góry nogami.

(Doktorzlo) #3

Dokładnie tak jak mówisz. Wylatywało w postaci płynnej, niestety jakieś kijowe zakupiłem i prawie całe tak leciało niestety zanim się zorientowałem było już za późno. W tym przypadku pod każdym kątem tak było... Jakiś pomysł?

(dragonn) #4

No właśnie wydaje mi się że nawet pomimo tego to nie powinno nic pozostać, jedna opcja że niska temperatura podczas odparowywania tego powietrza spowodowała jakieś zmiany fizyczne w plastiku. Jeśli ślady te nie schodzą zwykłą wilgotną ściereczką to podejrzewam że nic z tym nie zrobisz.

(Doktorzlo) #5

Ech. Jakby ktoś jednak miał jakiś pomysł to piszcie.

(system) #6

Może daj zdjęcie aby można było zobaczyć, jak to wygląda.

(foreste) #7

Białe plamy to zamrony płyn co wydostawał z pojemnika , poczekaj kilka godzin :wink:.

(dragonn) #8

foreste nie wydaje mi się żeby to trwało kila godzin, po dotknięciu palcem powinno od razu zniknąć. A formalna sprawa - jeśli już to na pewno nie "zamrożony płyn co wydostawał z pojemnika" bo on odparowuj maksymalnie w ciągu paru minut - to wilgoć z powietrza która się w tym miejscu skropliła/zamroziła.