Jak usunąć plik dsound.dll

Więc zainstalowałem sobie z ciekawości gta IV żeby zobaczyć co to takiego. Ściągnąłem spolszczenie zainstalowałem i wyskakuje błąd tego właśnie pliku. Znalazłem na ich forum że trzeba go usunąć lecz nie moge bo muszę mieć uprawnienia Trusted coś tam. Usuwam z konta administratora. Próbowałem unlockerem i kill boxem ani rusz.

W jakiej lokalizacji jest ten plik.

Dzięki za konkretne info. Bardzo pomogło.

Każda biblioteka dll jest w system32. Myślałem że to jasne :slight_smile: Uprawnienia “TrustedInstaller” Najpierw wyskakuje że admina klikam kontynuuj i właśnie że tego.

Dudas bad boy , otóż nie. Tak się składa, że to może być spyware, które podszywa się pod Microsoft DirectSound DLL - dsound.dll - dsound.

Zapewne bawiłeś się nielegalna wersją gry…

Nie to nie jest spyware. Plik podmienił się przy istalacji spolszczenia… I każdy kto miał taki błąd to właśnie w tym momencie Po spolszczeniu. Tylko nikt nie wyjaśnił jak usunąć ten plik.

tryb awaryjny i usuń ręcznie :slight_smile:

Nie zawsze to działa.

Spróbuj usunąć modułem Odkurzacza (odk_fd) http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

albo odpalić liveCD Linuksa i usunąć go po chamsku :wink:

A jak to zrobić za pomocą odkurzacza? Próbowałem w awaryjnym i się nie da.

kasowanie-uzywanych-plikow-t223203.html

Monczkin nawet tym sposobem sie nie dało;/ wyskakuje nadal

A dokładniej jeśli można?

Najpierw musisz przejąć te bibliotekę na własność, czyli nadać sobie jako adminowi pełne prawa do tego pliku i odebrać je od “Trustedinstaller”

Aby to wykonać doinstaluj sobie mały hack do menu kontekstowego, doda Ci wpis “przejmij na własność” ( hack znajdziesz tutaj: Klik, wypakuj zip i scal plik z rejestrem, zrestartuj system), wejdź w tryb awaryjny, zlokalizuj problematyczny plik, kliknij go prawym mysz, użyj opcji “take ownership”, zobaczysz an sekundę okienko CMD, po tym powinno dać się ten plik spokojnie usunąć…

:wink:

Pobierasz wersję liveCD, wypalasz płytę, bootujesz z niej komputer, wchodzisz w lokalizację pliku, kasujesz.

albo instalacja na pendrive http://www.ubuntu.com/netbook/get-ubuntu/download - punkt 2.

Zapomniałem dodać że czasem trzeba zmienić nazwę problematycznego pliku po przejęciu na własność :smiley: , dopisz do nazwy np. xxxxold.dll i potwierdź systemowy komunikat o “bezużyteczności” danego pliku dla systemu po zmianie nazwy.

Sam mam gta 4 plik dsound.dll modyfikuje gre aby mozna bylo grac ze spolszczeniem, trainerami i innymi. Nie mozesz go usunac poniewaz spolszczenie nie bedzie poprawnie dzialac.

PS. Ja tez mam spolszczenie i moge bez problemow usunac ten plik.

PS2. Pisze z telefonu wiec przepraszam za brak polskich znakow

Musisz odrejestrować tą bibliotekę poleceniem regsvr32… , wyłaczyć proces i dopiero usunąć.