Jak usunąć plik Freecell hd

(dick) #1

Ściągnąłem ze sklepu Windows w/w grę. Zaktualizowałem system do Windows 10, a następnie cofnąłem go do wersji 8.1. Po tej operacji mam problem z tą grą. Nie mogę odinstalować, bo jej nie ma, nie mogę zainstalować, bo, wg sklepu Windows jest zainstalowana. Usunąłem wszystko ręcznie, został mi ten jedyny plik w folderze winrt, którego nie mogę usunąć: AppProvider(\{S-1-5-21-2153115876-1931178659-1787341744-1001}\LS\Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy). Bardzo proszę o pomoc

(dick) #2

“2 posty w tym temacie”

Założyłem już dwie pary okularów, a drugiego postu, czyli ewentualnej odpowiedzi, nie widzę. Chyba, że nie umiem liczyć do dwóch.

(Bogdan_G) #3

Zawsze edytuj ten co masz post, to i tak pokaże się jako nieprzeczytane.

To nie jest takie proste - podobne brewerie, jak z grą systemową. No, spróbuj usunąć? A mnie się udało kiedyś z plikiem pinball. W składnikach wyłączone, a windows NT to uruchamiał. Ni trafiło mnie, zrobiłem mu amen, a taki był chroniony, nie do ruszenia…

Pobiera się spolszczenie do programu na dole strony i sam program. http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

Po wypakowaniu zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, Usuwasz zipy. Masz. W folderze uruchamiasz plik exe jako admin. W opcjach zaznaczasz mu jeszcze - Pokaz otwarte foldery.

Jak poszukasz, to znajdziesz freecella, bo jak nieusuwalny, to jakiś proces plik używa. Po zaznaczeniu w menu plik kliknij w - Zamknij uchwyty wybranych plików. No i zniknie ten plik z listy. To znaczy, że masz szansę wejść w lokalizacje pliku i go usunąć normalnie.

A program, niecałe 100KB u mnie jest w menu start (przypiąłem plik exe), bo to jeść nie chce, niepotykanie stabilny i przydaje się, bo pokazuje uchwyty, ścieżki, procesy i dużo więcej info. Tam też zobaczysz oko teściowej, czy szefa, czy jest takowy, bo normalnie nie widać szpiegostwa…

(dick) #4

Problem polega na tym, że klikając na nim nie mam opcji “usuń”, tylko “otwórz za pomocą” i “utwórz skrót”. Gdy klikam na pierwsze, otwiera mi się, że nie ma programu do jego otwarcia. Jak klikam dwa razy LPM, to otwiera mi się IE.

(Bogdan_G) #5

Czasem można taki odblokowany plik przenieść na pulpit i normalnie przesunąć do kosza.

(dominikk26) #6

Uruchom cmd w trybie administratora wpisz: