Jak usunąć pliki za pomocą Comodo Cleaning Essentials?

Mam kłopot z usunięciem z systemu plików MksFwallWeb.dll i MksLsp.dll, które nie chcą się usunąć w ogóle z systemu. W związku z tym pobrałem program Comodo Cleaning Essentials 2.4 , który jakoby może sobie z tym poradzić. Jednak mnogość opcji tego programu oraz brak spolszczonego interfejsu powodują, że mam spory kłopot z opanowaniem właściwego sposobu postępowania. Proszę o jakąś podpowiedż, możliwie dokładną - krok po kroku co zrobić aby spróbować usunąć tym programem ten zbędny, niechciany balast z systemu ?

MksLsp.dll usuń ten plik na siłę i nie będziesz miał połączenia z internetem

Najpierw musisz uwolnić z łańcucha Winsock za pomocą LSP-Fix:

http://traxter-online.net/naprawa-winso … rnetowego/

Sprawdź czy we właściwościach połączenia sieciowego nie ma czegoś od MKS.

Panel sterowania -> Połączenia sieciowe

Kliknij prawym na aktywne połączenie i wybierz Właściwości.

Sprawdź w polu To połączenie wykorzystuje następujące składniki

Nie w Połączeniach sieciowych >>> To połączenie wykorzystuje następujące składniki nie ma niczego od Mks.

Jeśli chcesz mogę wstawić tutaj log z Autoruns (tylko w jakim formacie),bowiem przy usuwaniu sprawdzałem to tym programem i większość wpisów od Mks-a udało się wyłączyć (tak na marginesie - czy wyłączone wpisy są usunięte z systemu). Natomiast zaznaczanie niektórych pozycji w zakładce Everything zgłaszało coś właśnie od Winsocka - że nie można wyłączyć tylko usunąć. Pojawiało się to okienko.

Te pozycje nie dające się wyłączyć są w tym kluczu:

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters\Protocol_Catalog9\Catalog_Entries

(klucz na samym dole)

=> 000000000001

=> 000000000002

=> 000000000003

=> 000000000018

Poza tym przed chwilą podczas generowania loga z OTL wyskoczyło jeszcze coś takiego

Dobra to wrzucam też log z Autoruns w formacie ARN bo widzę, że coś się porobiło:

http://speedy.sh/ARwXW/AutoRuns.rar

Autoruns nie nadaje się do usuwania z WinSock, bo nie robi tego prawidłowo i później są problemy.

Przecież napisałem żebyś użył LSP-Fix

Ja tego sam nie zrobiłem, polecono mi to na jednym z forów w celu usunięcia skanera Mks_vir 2k7.

Autoruns rzeczywiście się nie nadaje i to wyszło później, ale wtedy nie było wiadomo, że to ma jakiś związek także z Winsockiem to dopiero wyszło.

Ten log i wyłączanie w Autoruns robiłem kilka dni temu, nie teraz. No i co teraz da radę coś z tym zrobić ?

Ponownie zaznacz wszystko w Autoruns.

Można zresetować WinSock.

Uruchom wiersz polecenia jako administrator.

W wierszu polecenia wpisz i zatwierdź enterem:

netsh winsock reset

Później zrestartuj komputer.

Dobrze, zrobiłem tak, zaznaczyłem wszystko, zresetowałem Winsock, zrestartowałem komputer - gra.

Sprawdziłem te biblioteki MksFwallWeb.dll i MksLsp.dll i skasowałem ręcznie >>> prawoklik i Shift + Usuń i nie wiem jak to możliwe - usunęły się :wink: . Programu LSP-Fix nie użyłem. Jeszcze sprawdzę jak wypadnie tworzenie loga z OTL-a - czy nic tam nie wyskoczy.

Ale jeżeli chodzi o te wpisy z Mks_ w Autoruns to czy muszę je wyłączyć (co oznacza to wyłączenie czy również usunięcie z systemu ?), czy pozostawić ? Jak sprawdzić czy nie ma wszelkich pozostałości po Mks_vir 2k7 i je ewentualnie usunąć ?

I w ogóle czy program Autoruns jest w stanie cokolwiek zrobić z dowolnym plikiem ale oczywiście w trybie Autostartu, czy też może on tylko wyłącza te pliki na czas jakiejś innej operacji ?

Jeśli bym tak teoretycznie już mówiąc bo to już nieistotne chciał te pliki usunąć programem Comodo C.E. to których opcji powinienem tam użyć >

W ogóle jaki jest najlepszy program do usuwania plików które z jakichś powodów nie chcą się same usunąć z systemu ? Bo ja wiem, że są różne programy np. Unlocker który wyłącza procesy na czas usuwania - co nie zawsze jest skuteczne - bo są różne pliki.

Autoruns nie służy do kasowania plików tylko do zarządzania autostartem.

Można wyłączyć wybraną pozycję odznaczając w oknie programu lub całkowicie usunąć Delete.

Opcja Delete nie kasuje pliku tylko wpis w rejestrze związany z tym plikiem.

Tylko zaplanowane zadania czyli pliki .job są całkowicie usuwane.

Tego typu plików i tak nie można usuwać słowo, bo uszkodzisz połączenie sieciowe.

Unlocker nie tylko wyłącza procesy, bo można od razu ustawić akcję na Skasuj

Pokaż raport z autoruns: File -> Save… -> wyślij:

http://www.zippyshare.com/

Comodo nie znam, więc nie pomogę Ci z tym programem.

Podczas tworzenia loga z OTl-a nic nie wyskoczyło, nie ma błędu.

W Autoruns w zakładkach >>> Everything i Winsock zauważyłem, że nie ma już tych kluczy:

HKLM\System\CurrentControlSet\Services\WinSock2\Parameters\Protocol_Catalog9\Catalog_Entries

=> 000000000001

=> 000000000002

=> 000000000003

=> 000000000018

Czy to dobrze ? W ogóle cały ten klucz zniknął …?

Tutaj jest raport z Autoruns:

http://www7.zippyshare.com/v/56640816/file.html

Komenda przywróciła domyślną zawartość WinSock i dlatego nie ma tych wpisów.

Autoruns na domyślnych ustawieniach ukrywa prawidłowe wpisy Windows.

Gdy WinSock ma domyślną wartość to w Autoruns widzisz pustą kartę.

W Autoruns skasuj wszystkie wpisy File not found.

Kliknij prawym i wybierz Delete lub naciśnij klawisz Delete

Kliknij prawym na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Menedżer Urządzeń

W menu Widok zaznacz Pokaż ukryte urządzenia

Rozwiń gałąź Sterowniki niezgodne z Plug and Play i odinstaluj:

mksfwallf

mksfwallt

mksidsa

mksidsa

Kliknij prawym i wybierz Odinstaluj.

Później skasuj pliku:

c:\windows\system32\mksfwallf.sys

c:\windows\system32\mksfwallt.sys

c:\windows\system32\mksidsa.sys

c:\windows\system32\mksidsa.sys

Dodatkowo możesz odinstalować:

Norton Security Scan

McAfee Security Scan

W Menedżerze urządzeń >>> Widok >>> Pokaż ukryte urządzenia >>> Sterowniki niezgodne z Plug and Play mam:

mksfwallf, mksfwallt, mksidsa, mksidsf,

a także

MksMonEn, MksMonEv, MksMonFd czy to też odinstalować ? Aby odinstalować klikam prawym na wpis i odinstaluj, ale pyta mnie czy ponownie uruchomić komputer ? Czy w każdym z tych wpisów trzeba ponownie uruchamiać komputer ?

Odinstaluj wszystkie, a zgodę na restart zatwierdź przy ostatnim.

Zrobiłem tak i po ostatnim zrestartowałem system, ale po wejściu w Menedżer urządzeń widzę, że te elementy wciąż tam są.

Jak klikam np. na mksfwallf i odinstaluj pojedynczo następnie restart systemu to ten wpis znika ale inne nadal są, a jak odinstalowuję mksfwallt pojedynczo i restart to ten wpis znika ale pojawia się znów mksfwallf !

Te wpisy nie chcą się odinstalować.

To skasuj w Autoruns lub bezpośrednio w edytorze rejestru.

Ok. skasowałem te wpisy w Autoruns, później odinstalowałem niezgodne stery w Menedżerze urządzeń i rzeczywiście już ich nie ma. Nortona Security i McAfee Security Scan Plus też usunąłem.

Ale jak sprawdzić w rejestrze czy nie ma żadnych pozostałości po Mks, Nortonie i McAfee, jakie ta są klucze bo ja w rejestrze widzę jeszcze coś takiego

I w ogóle jak wykryć i skasować wszystkie błędne lub niepotrzebne wpisy w rejestrze ? Mam program CCleaner i Eusing Free Registry Cleaner - czy one skutecznie eliminują te wpisy ?

To usuń klucze pozostałe po tych programach.

Później użyj Eusing i to powinno wystarczyć.

Nie przesadzaj z tym czyszczeniem rejestru, bo to się może źle skończyć.

Tak tylko ja nie bardzo wiem które to są te nieprawidłowe i niepotrzebne klucze.

Programu Eusing jak i CCleanera użyłem, często ich używam po surfowaniu lub deinstalacji programów, uważam je za dobre. Mimo to w rejestrze widzę jeszcze jakieś wpisy, ale może są one prawidłowe nie wiem dlatego proszę o radę.

A może można by wrzucić jakiś log z rejestru tylko w jaki sposób ? Bo np. w OTL-u - log z Extrasa coś pokazuje o rejestrze ale nie wiem czy tu go wrzucić…?

Tak, oczywiście wiem, że trzeba uważać z usuwaniem w rejestrze.

Pytanie jest generalne, chodzi o wszelkie niepotrzebne pozostałości w rejestrze. Ale program Eusing dobrze je czyści - czy zatem jest jeszcze sens

Niepotrzebne są klucze pozostałe po odinstalowanym programie.

Skasuj cały klucz:

http://wstaw.org/m/2012/06/30/edytorrejestrumks.jpg

Jeżeli masz pewność, że jakiś klucz został po odinstalowanym programie, to możesz taki klucz usunąć.

Programy Eusing i CCleaner powinny wystarczyć do czyszczenia rejestru.

Chcesz dokładniej usunąć niż programy, to po prostu skorzystaj z wyszukiwarki w edytorze rejestru.

Przeszukaj rejestr na nazwę programu.