Jak usunąć pobraną aktualizację sterowników z Windows Update (Windows 10)

Mam najprawdopodobniej uszkodzą kartę graficzną AMD, dlatego odinstalowane zostały jej sterowniki i działam na wbudowanej karcie graficznej Intela. Wszystko jest OK do chwili gdy Windows 10 z uporem maniaka próbuje zainstalować pobrany automatycznie przez Windows Update sterowniki. Jak usunąć tę aktualizację, aby w przyszłości te sterowniki nie były instalowane? Dodam, że wyłączyłem już automatyczne ściąganie sterowników i aktualizacji oprogramowania innych niż OS. Ale to co już pobrał system chce instalować (w chwilach dłużej mojej nieaktywności na kompie) i tak już jest od początku, czyli od ok. 2 miesięcy.

 

Czy wobec tego jest jakiś klucz w rejestrze i folder, gdzie te aktualizacje są pobierane, ale jeszcze nie zainstalowane? Z góry dziękuję.

Jest w 10 takie coś jak panel sterowania?

Sformułuj inaczej te pytanie, bo do końca nie wiem o co chodzi, ale przecież możesz całkowicie wyłączyć automatyczne aktualizacje i nie będą się, ani szukały, ani instalowały.

  1. nie możesz wypiąć tej podobno uszkodzonej karty z komputera?

  2. Jest takie coś jak “Ukrywanie aktualizacji” https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3073930

 

 

Jest, tylko ciekawy jestem w jakim celu o to pytasz? Widziałeś kiedyś ten panel sterowania w Win 10 i funkcje dostępne z jego poziomu?

 

Wszystko jest jasne, tylko Ty nie znasz wcale Windows 10 i zabierasz głos na jego temat.

 

Uważasz to za rozwiązanie przedstawionego problemu? Jesteś w błędzie.

Dziękuję Cedar za podsunięcie łącza, do narządzia, które rozwiązuje mój problem!

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję!