Jak usunąć powiązanie programy z plikiem?

Mam windowsa XP i przypadkowo instalując program nie zauważyłem że powiąże on mi pliki *.cfg i zrobił to. Teraz mam pliki cfg zamienione na pliki tego programu, a w programie nie ma opcji by usunąć powiązania z plikami. Nie chcę też odinstalowywać programu… Czy jest jakiś prosty sposób na przywrócenie domyślnych ustawień plików, tzn żeby były otwierane nnie przez ten program tylko tak jak wcześniej?? Jeśli nie, to czy znajdując ścieżki do tych plików w rejestrze mogę usunąć powiązanie z programem?

Klikasz prawym przyciskiem myszy i bierzesz otwórz za pomocą–>wybierz program–>zaznaczasz zawsze używaj tego programu…Wybierasz program.I ok :smiley:

ale ja nie chcę żeby plik był przypisany do jakiegoś programu:/ no dobra może zawile napisałem wyżej:P chodzi o to by przywrócić wszystkie właściwości pliku sprzed instalacji ttego programu do którego się przypisało rozszerzenie *.cfg

Panel sterowania-> Opcje folderów-> Typy plików

odszukaj dane rozszerzenie i usuń :wink:

To przecież normalne. Jeżeli np. będziesz miał na dysku pliki mp3 i żadnego odtwarzacza to to tym plikom nie będzie przypisana żadna konkretna ikona. Jeżeli zainstalujesz np. winampa to tym plikom zostanie przypisana ikona właśnie od winampa i chyba nikt temu się nie dziwi. Piszesz, że po zainstalowaniu pewnego programu( nie piszesz jakiego) zostala przypisana plikom z rozszerzeniem .cfg ikona od tego programu(widocznie pliki te mają jakiś związek z tym programem i nie zmieniał bym tego). Pliki z rozszerzeniem .cfg to np. pliki konfiguracyjne Pascala.