Jak usunąć pozostałości visty z dysku

Na dysku D mam zainstalowną viste. obok niej są inne pliki mi potrzebne.

Obecnie na dysku c mam zainstalowanego xp jednak w żaden sposób nie moge usunąć z dysku folderu Windows i program files starej visty.

Próbowałem w trybie awaryjnym i programem Unlocker 1.8.3 i nic z tego.

Ma ktoś jakieś propozycje.

Najprościej to sformatować z pod XP

Tak zgadza się ale na partycji d obok plików windowsa mam jeszcze swoje ważne dane, których nie mam gdzie usunąć.

Przenieś dane na partycje C a następnie sformatuj tylko D bo rozumie że te pozostałosci po Viscie są na D.

Wrzuć jak masz jakiegoś linuxa z live cd np. ubuntu 6,06 spróbuj skasowac a jak nie to spróbuj tak jak w przypadku nadawania uprawnień dla innych folderów:

Poniższy tekst zaczerpnięty z witryny microsoftu

System Windows XP Professional z systemem plików NTFS w domenie

  1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Mój komputer.

  2. W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje folderów.

  3. Na karcie Widok kliknij pozycję Pokaż ukryte pliki i foldery.

  4. Wyczyść pole wyboru Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane). Kliknij przycisk Tak po pojawieniu się monitu o potwierdzenie zmiany.

  5. Kliknij przycisk OK.

  6. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder System Volume Information w folderze głównym, a następnie kliknij polecenie Udostępnianie i zabezpieczenia.

  7. Kliknij kartę Zabezpieczenia.

  8. Kliknij przycisk Dodaj, a następnie wpisz nazwę użytkownika, któremu chcesz udostępnić ten folder. Jeśli trzeba, wybierz lokalizację konta (lokalną lub z domeny). Najczęściej będzie to konto użyte do zalogowania się. Kliknij przycisk OK, a następnie ponownie kliknij przycisk OK.

  9. Kliknij dwukrotnie folder System Volume Information w folderze głównym, aby go otworzyć.

wiec wej na dosa z dyskietki startowej windowsa 98 i program norton komander i tak usuniesz

Nie.

Oryginalna dyskietka windows 98 obsługuje przecież tylko FAT32 a nie NTFS przez co nie będzie widział danej partycji z pod dosa.

Zawsze można pokombinować z “nieoryginalną” dyskietką od Win 98 :smiley: i wtedy usunąć dane spod NC czy innego programu.

Wystarczy pogrzebac z uprawnieniami do tych niechcianych katalogow-smieciach po viscie. Nic nadzwyczajnego, trzba nadac sobie prawa do zapisu i odczytu, dobrze tez byloby wylaczyc atrybut :tylko do odczytu:.

To nie ma nic do rzeczy czy masz uprawnienia bo plików z NTFS i tak nie usuniesz dyskietką od windows 98 (przynajmniej oryginalną)

Też kiedys lubiłem usuwać w ten sposób :slight_smile: nawet mam gdzieś jeszcze stare poprzerabiane dyskietki i płyty

Ale ja nie mowie zeby robic to z poziomu dyskietki, tylko zeby zrobic to z zyjacego systemu XP, zainstalowanego na dysku C, mialem identyczna systuacje i wiem na 100% ze wszystkie pozostalosci po viscie mozna wyciac z drugiego systemu obslugujacego NTFS-a

mi też się udało…, :), jeżeli chodzi o te “widzialne” pliczki