Jak usunąć problem z załadowaniem Win10 po instalacji na innym dysku?

(wysiek) #1

Witam. Myślałem, że sobie sam z tym poradzę, bo problem jest mi znajomy, ale na Win 10 jednak nie daje sobie z tym rady.
Zainstalowałem drugi raz Win10 na innym dysku, żeby sprawdzić pewien problem, który mam i wykluczyć winę systemu. Po instalacji i sprawdzeniu usunąłem fizycznie dysk z zainstalowanym na próbę systemem i teraz a automatu nie potrafi mi się uruchomić mój domyślny system. Najpierw muszę wybrać F9 i potem drugi raz wybrać system. Kiedyś na innym systemie robiłem porządek z czymś takim za pomocą diskpart. W tym wypadku mam monit, że nie obsługuje takich partycji. Jak się tego pozbyć? Mam możliwość uruchomienia kompa z linuxa na pendrive. Może tam będę mógł coś z tym zrobić? Podaję jeszcze zrzut z programu Easy BCD, bo myślałem, że nim coś zdziałam, ale też chyba nie da rady, albo ja nie potrafię…

Przechwytywanie

(Dimatheus) #2

Hej,

Edytować wpisy możesz klikając przycisk “Edytuj menu startowe”. Możesz pokazać, jak wyglądają wpisy właśnie w tym miejscu “Edytuj menu startowe” i “Ustawienia zaawansowane”?

Pozdrawiam,
Dimatheus

(wysiek) #3

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Faktycznie w edycji menu startowego wystarczyło wybrać z listy właściwy system (w moim wypadku były dwa identyczne, więc wybrałem ten nieaktywny) i później usunąć niezaznaczony wpis, żeby nie pojawiał się podczas uruchomienia wybór systemu.
Dzięki raz jeszcze.

2 Likes
(Emmers) #4

Inna, nie wymagająca programów trzecich metoda to w okienku Uruchom wpisać polecenie msconfig wcisnąć enter. Wejść na zakładkę Rozruch i usunąć zbędne wpisy ustawiając jako domyślny właściwy system

1 Like