Jak usunąć problem z załadowaniem Win10 po instalacji na innym dysku?

Witam. Myślałem, że sobie sam z tym poradzę, bo problem jest mi znajomy, ale na Win 10 jednak nie daje sobie z tym rady.
Zainstalowałem drugi raz Win10 na innym dysku, żeby sprawdzić pewien problem, który mam i wykluczyć winę systemu. Po instalacji i sprawdzeniu usunąłem fizycznie dysk z zainstalowanym na próbę systemem i teraz a automatu nie potrafi mi się uruchomić mój domyślny system. Najpierw muszę wybrać F9 i potem drugi raz wybrać system. Kiedyś na innym systemie robiłem porządek z czymś takim za pomocą diskpart. W tym wypadku mam monit, że nie obsługuje takich partycji. Jak się tego pozbyć? Mam możliwość uruchomienia kompa z linuxa na pendrive. Może tam będę mógł coś z tym zrobić? Podaję jeszcze zrzut z programu Easy BCD, bo myślałem, że nim coś zdziałam, ale też chyba nie da rady, albo ja nie potrafię…

Przechwytywanie

Hej,

Edytować wpisy możesz klikając przycisk “Edytuj menu startowe”. Możesz pokazać, jak wyglądają wpisy właśnie w tym miejscu “Edytuj menu startowe” i “Ustawienia zaawansowane”?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Faktycznie w edycji menu startowego wystarczyło wybrać z listy właściwy system (w moim wypadku były dwa identyczne, więc wybrałem ten nieaktywny) i później usunąć niezaznaczony wpis, żeby nie pojawiał się podczas uruchomienia wybór systemu.
Dzięki raz jeszcze.

2 polubienia

Inna, nie wymagająca programów trzecich metoda to w okienku Uruchom wpisać polecenie msconfig wcisnąć enter. Wejść na zakładkę Rozruch i usunąć zbędne wpisy ustawiając jako domyślny właściwy system

1 polubienie