Jak usunąć przycisk "zamknij" z Firefoxa

Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się przycisku “zamknij” z Firefoxa? Przyciski “minimalizuj” oraz “maksymalizuj/przywróć” muszą pozostać.

A może coś dokładniej byś napisał, jaka wersja FF na jakim systemie, chodzi ci o ten przycisk x w prawym górnym rogu okna (opcja zamknij jest też w menu oraz w tym nowym interfejsie Australis jest przycisk zamykania)?

 

Z tego co wiem na windowsie w FF te przyciski w górnym rogu okna też są generowane przez mechanizm firefoxa więc dałoby się to zrobić odpowiednio napisanym dodatkiem do FF.

Jeśli jest zapotrzebowanie to mógłbym teki dodatek napisać ale nie rozumiem po co ci coś takiego, bo jeśli chcesz uniemożliwić wyłączenie programu to sposobów na wyłączenie jest więcej niż tylko ten przycisk i raczej ciężko by było je wszystkie zablokować.

FF 31.0, W7x64. Dokładnie tak jak napisałeś. Chcę się pozbyć przycisku X w prawym górnym rogu. Nie chcę blokować całej przeglądarki przed zamknięciem, a jedynie przed przypadkowym zamknięciem (dzieci). Często się zdarza, że zostawiam komputer z otwartymi wieloma zakładkami do których zamierzam wrócić później, wracam… i nie ma.

Przecież Firefox ma możliwość przywracania sesji, jest też możliwość tworzenia profili.

NoClose v1.1

 

Disable the Close button (X) of selected windows.

 

Features:

  • Press Ctrl+1 to Enable or Disable the Close button of the active window. 

  • Press Ctrl+2 to Add a rule.

  • Automatic enabling and disabling of close buttons on program start and stop, and on window creation.

  • Change hotkeys and automation options. 

 

http://www.donationcoder.com/Software/Skrommel/index.html#NoClose

 

 

teoretycznie powinno działać od XP do 8.1, w tray wsadza ikonkę i tam można kontrolować ustawienia

 

Na win7 64bit działa na 100% :wink:

@Wredotka dzięki, satysfakcjonuje mnie to rozwiązanie.

@Longhorn2009 wiem, jednak czasem jest tak pozamiatane że nie ma już czego przywracać. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

Ma taką możliwość owszem a co jeśli przypadkiem naciśnie się “Otwórz nową kartę” zamiast “Przywróć sesję”, da się to cofnąć/przywrócić jeszcze raz sesję?

Najprościej wywołać crash przeglądarki, zabijając proces.