Jak usunąć przyspieszone tempo nagrania w formcie ogg?

Witam.

Zainstalowałem w telefonie dyktafon ASR, który nagrywał mi w formacie ogg. Okzało się jednak że wszystkie nagrania są w przyspieszonym tempie (nie da się zrozumieć ich treści). Proszę o pomoc jak przekształcić to nagranie, żeby dzwięk był w tempie standardowym?

Nie jestem znawcą, ale mógłbyś podać kilka dodatkowych informacji (dla tych, którzy są w temacie): czy przyśpieszone tempo występuje przy odtwarzaniu na telefonie, jakiej aplikacji używasz na nim do odtwarzania tych plików, czy przyśpieszenie jest też przy odtwarzaniu tych plików na komputerze, jakiego programu do tego używasz (Winamp, WMP, AIMP, itp), na jakim systemie, informacje o pliku np. używając programu MediaInfo?

 

Na ten moment półśrodkiem może być, jeśli odtwarzasz pliki na komputerze, pobawienie się suwakami Speed/Tempo/Pitch w jakimś odtwarzaczu audio, np. w AIMP-ie są one w ustawieniach Korektora graficznego.

 

A jeśli jednak są one nagrane w ten sposób, to na pewno ktoś zaproponuje program do ich przerobienia (może sam coś znajdę).