Jak usunąć punkty przywracania obrazu systemu

(Martairafal) #1

Witam jak w temacie jak usunąć te punkty tworzą się one przy robieniu kopi w historii plików i nie mogę ich usunąć,próbowałem opcji usuń wszystkie punkty przywracania systemu,oczyszczanie dysku,ccleaner 

post-118423-0-33334700-1430927810_thumb.

(Atronics) #2

zobacz

http://www.altcontroldelete.pl/artykuly/jak-uzyskac-wiecej-wolnego-miejsca-w-systemie-windows/

(askow) #3

W opcjach zaawansowanych “historii plików” powinna być opcja: oczyść wersje, czy jest nie wiem, bo sam nie używam tej funkcji.

(Jasiek.w) #4

W uruchom wpisz sysdm.cpl - właściwości systemu - w zakładce Ochrona systemu znajdź swój dysk - kliknij konfiguruj i usuń wszystkie punkty i opcję tworzenia kopii zapasowej - poprzez zaznaczenie wyłącz ochronę systemu.

(Martairafal) #5

Dziękuje za odpowiedzi ale wszystko to już próbowałem i kasują się tylko punkty przywracania a punkty obrazu zostają 

(Doton79) #6

Windows 8.1

Tuż przed zrobieniem kopii zapasowej obrazu systemu, uruchom Wiersz polecenia (CMD.exe) albo Windows PowerShell jako administrator.

Do zarządzania punktami, kopiami obrazów systemu służy komenda wbAdmin, wpisujemy:

wbAdmin Get Versions

Po chwili ukażą się wszystkie kopie zrobione od początku systemu. Aby wyczyścić cały katalog z wyświetlonymi punktami, używamy polecenia:

wbAdmin Delete Catalog

potwierdzamy [Y] i tym samym usunięta została cała historia punktów, po czym robimy “pierwszą” kopię zapasową.

Inne przydatne polecenia wbAdmin do usuwania pojedynczych punktów albo kopii zapasowych:

wbAdmin Delete /?

DELETE CATALOG     — Deletes the backup catalog.

DELETE SYSTEMSTATEBACKUP     — Deletes one or more system state backups.

DELETE BACKUP     — Deletes one or more backups.