Jak usunąć service pack 2 i inne aktualizacje


(system) #1

Jak usunąć service pack 2 i inne aktualizacje...

z tego co mi wiadomo sp2 to lipa i w czymś tam podobno przeszkadza... jakoś tak mi się obiło, żeby nie instalować.

a inne aktualizacje czy to konieczne macie zaznaczoną opcję o aktualizacjach automatycznych? warto... strata miejsca na dyskach...

hmmm co Wy na to? #-o


(strażak) #2

http://support.microsoft.com/kb/875350/pl

Dodaj lub usuń programy w Panelu sterowania

Wszelkie aktualizacje w niczym nie przeszkadzają a wręcz przeciwnie, pomagają... Wydawanie ich ma na celu poprawę pracy systemu oraz "łatanie" wszelkich luk, które narażają system na wszelkie infekcje...


(Kylek) #3

Nie instalowanie aktualizacji może miałoby sens, gdybyś nie korzystał z Internetu, chociaż nie tylko zabezpieczenia te aktualizacje poprawiają, ale i wydajność.

Z ServicePackiem 2 były pewne problemy związane z kompatybilnością aplikacji, ale od jego wydania minęło już trochę czasu i wszelkie niedziałające programy pojawiły się już na ogół w nowych wersjach.

Co do straty miejsca... Ja wiem, czy aż tyle miejsca na dysku te aktualizacje zabierają. Wystarczy czasem usunąć punkty przywracania, które tworzą się przy ich instalacjach i odzyskujemy parę GB.


(ichito) #4

Kylek ma rację...aktualizacje są po to, żeby system działał stabilniej i bezpieczniej...zagrożenia wciąż powstają, znajdowane są coraz to nowsze luki w systemie i instalowanie poprawek ma naprawdę sens. A jeśli chcesz pozbyć się śmieci po uaktualnieniach, to wyczyść część z nich CCleanerem albo jeszcze więcej za pomocą Temp File Cleaner. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, możesz odzyskać dzięki temu nawet z 500-600 MB.


(floyd) #5

service pack 2 raczej jest konieczny bo zawiera różne uaktualnienia systemu i bez niego nie będziesz mógł np. pracować z dyskami większymi niż 132 MB.

service pack 3 nie jest konieczny gdy nie jest się fanem bezpieczeństwa bo zawiera tylko różne zabezpieczenia i poprawki dotyczące zabezpieczeń przed szkodliwym oprogramowaniem.


(greh) #6

Floyd, mowa chyba o SP2 do Visty. :wink:

Ja miałem zainstalowany i w niczym mi nie przeszkadzał, więc nie wiem w czym Tobie miałby przeszkadzać.

:wink:


(floyd) #7

A, gdzie ja napisałem, że mi coś przeszkadza i gdzie to pisze, że mowa jest o SP2 do Visty??


(system) #8

a jak usunąć przy starcie systemu badanie oryginalności systemu oprócz zrobienia go?


(greh) #9

A masz oryginalny?

Jak tak to nie masz się czego bać :wink: