Jak usunąć stare sterowniki grafiki? Czy w ogóle trzeba?


(The W7) #1

Posiadam GPU jak w podpisie. Zainstalowałem sterowniki Catalyst w wersji 11.X (nie pamiętam dokładnie) z dołączonej płyty. Dzisiaj pobrałem Catalyst Software Suite który ma zainstalować drivery w wersji 12.1, ale kolega radził mi jakiś czas temu, żeby wcześniej odinstalować stare. Szukałem ich w menedżerach usuwania plików - i tym windowsowym, i tym dołączonym do CCleanera, ale interesujących mnie sterów na liście nie ma. Jest tylko "AMD Catalyst Install Manager" w wersji 3.0. ....

Gdzie mogę znaleźć starsze drivery? Czy w ogóle muszę je kasować?


(gavron) #2

Tutaj masz odpowiedni program:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Clea ... 11540.html


(dzikiwiepsz) #3

ja tam instaluje zawsze nowe nie usuwając poprzednich i nic się złego nie dzieje

a jeśli chcesz usunąć stare to odinstaluj "AMD Catalyst Install Manager" u mnie też on jest tylko na liście programów


(The W7) #4

Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? Chciałbym sprawdzić, czy na pewno nie muszę wywalać starych driverów, a jeśli muszę, to jak.


(michalj82) #5

Ściągasz i instalujesz program Driver Sweeper: http://phyxion.net/Driver-Sweeper/Driver-Sweeper/Version-3-2-0/Installer.html

Po odinstalowaniu sterowników AMD Install Managerem odpalasz Windows w trybie awaryjnym. Odpalasz Driver Sweeper, wybierasz AMD Display i usuwasz pozostałości po sterownikach. Restartujesz komputer i uruchamiasz system normalnie, instalujesz nowe sterowniki.


(Anonymous Dreams) #6

Ja również nigdy nie odinstalowuje starych sterowników. Instalator nowych najpierw sam odinstalowuje stare sterowniki, a później sam instaluje nowe.


(The W7) #7

Zrobiłem tak, jak radził michalj82. Chyba się udało xP

Dzięki za pomoc.