Jak usunąć system operacyjny WIN7 z dysku SSD

Witam,

Zwracam się z pytaniem dotyczącym usunięcia systemu z dysku SSD model Kingston 60GB V300 SATA3, 2.5’’ MLC 7mm, celem ponownego wgrania tego systemu a to dlatego że robiłem to pierwszy raz i nie do końca postąpiłem tak jak powinienem (chodzi o złe przydzielenie miejsca na tym dysku). Proszę o informacje jak mam to zrobić.

Pozdrawiam :wink:

masz jakieś dane na tym dysku czy tylko i wyłącznie system?

Ile mu dałeś. Poza tym po co format jak można partycje powiekszyć chyba że masz cały dysk rozporządzony

tylko i wyłącznie system!

Dodane 25.03.2013 (Pn) 16:49

przeznaczyłem na system 41 GB.Mimo wszystko chciałbym zrobić to od nowa niż teraz zacząć kombinować !!

Wkładasz płyte z systemem i z pod instalatora usuwasz tą partycje i robisz nową

Dokładnie rzecz ujmując to w miejscu gdzie wybierasz miejsce zainstalowania systemu

i to wystarczy? A co z dyskiem HHD gdzie mam pozostałe foldery z programami,czy muszę wykonać format dysku i wszystko od nowa wgrać?

Filmy zdjecia obrazy muzyka działać bedzie Ale programy gry i wszystko inne reinstalacja

Nie mussz robić formatu tylko usuwasz foldery gdzie to było zainstalowane

Dzięki !!

Witam serdecznie.

W przyszłym tygodniu kupuję laptopa z dyskiem ssd 256 gb i dyskiem 500gb.

Na dysku ssd jest zainstalowany windows 8 a chcę zainstalować dodatkowo windows 7 ultimate.

Sprzedawca mi powiedzial ,że mogę dograć windows 7 (że bios w tym laptopie nie jest zrobiony tylko pod 8)

Pytania do was:

Czy mam wgrać 7 ultimate na dysk 500 gb ?

Czy lepiej odinstalować 8 z dysku ssd i wgrać tam 7 ultimate ?

z góry dzięki za odpowiedzi.

Wgraj to na tą 600 bo na sd go nie wgrasz?

To znaczy wgrasz ale stracisz oryginalny system i już go nie odzyskasz

8 ma Inne kodowanie i 7 jest nie kompatybilna z 8 one sie nawzajem nie widzą więc na jednym dysku być nie mogą a 8 i tak cie czeka i tak

więc rozumiem ,że normalnym trybem wgrywam na drugi dysk, i przy włączaniu laptopa bedę miał do wyboru na który windows chcę sie zalogować, czy czekają mnie jakieś niespodzianki ?

I dzięki za błyskawiczną odpowiedz.

Szczerze to nie wiem ake 7 wgrasz normalnie tylko nie wiem czy wyboru systemu nie bedzie trzeba recznie dodać