Jak usunąć system operacyjny z komputera?

Jakoś tak to w każdym razie wygląda - nie mam możliwości zrobienia zdjęcia. Pokazuje się to przy włączaniu komputera.

Chciałbym usunąć ten drugi, w jaki sposób mogę to zrobić? Dysk twardy mam jeden (120 GB), podzielony na dwa dyski lokalne: C i D. Obydwa systemy są zainstalowane na C.

Chcę go usunąć bo i tak nie mogę na nim nic zrobić - ma wyłączoną zintegrowaną kartę graficznę i nic nie widać. To jego dotyczył ten problem:

viewtopic.php?f=2&t=533065

Poza tym NOD32 skanuje dwa razy dłużej, co trwa 40 minut - irytuje mnie to…

Proszę o pomoc.

wcisnij start i wcisnij uruchom wpisz : msconfig potem zakładke rozruch i ten system który ci niepotrzebny kliknij na niego i daj opcje usuń i po sprawie :slight_smile:

Nie ma tej zakładki… Pewnie się inaczej nazywa, niemniej żadnych systemów do odznaczania nie ma…

6982.png

To czego szukasz jest w zakładce Boot.ini.

Masz rację, to jest tam, z tym że kompletnie się pogubiłem teraz - czeski film - nie wiem co dalej klikać…

335750l.png

W tych opcjach zaawansowanych nie ma żadnego usuwania tego…

Jeśli domyślny to jest ten dobry , to usuń ten zaznaczony, dolny.

Ale jak? PPM nie działa na tym zaznaczeniu, a innych pomysłów nie mam.

Masz tu link do przewodnika w tym temacie, ze strony Microsoftu.: http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

Sprawdź: Mój Komputer/Właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie --> Ustawienia --> i tu możesz edytować

Ogarnę to jutro na spokojne :slight_smile:

Dzięki Ci :slight_smile: Wam :slight_smile:

Dodane 16.07.2013 (Wt) 8:58

Zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie - przy uruchamianiu komputera zniknął ten moment z wyborem systemu. Ale to nie rozwiązuje mojego problemu - jak chce z dysku lokalnego C usunąć folder z Windowsem, to nie idzie. Jak go wywalić (odinstalować) całkowicie?