Jak usunac system

(Fulkrum72) #1

Mam pytanie kupilem uzywanego laptopa z zainstalowanym systemem Win XP Prof. Komputer ma male parametry a zalecany do niego przez producenta jest max Win 2000 Jak usunac XP nie mam plytki instalacyjnej z XP Na kompie mam jeden dysk C. Prosze o pomoc.Z gory Dziekuje.

(Frog) #2

fulkrum , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Hitm3n) #3

hmm..

W Biosie ustaw kolejność bootowania tak, żeby na pierwszym miejscu był napęd CD/DVD

Następnie, wrzuć do napędu płytkę z Win2k, i powinna się zacząć operacja formatowania systemu (Instaluj nowy system :arrow: Wybranie partycji :arrow: Kasacja wybranej partycji i wszystkich danych :arrow: Tworzenie nowej/nowych partycji :arrow: Instalacja systemu)

Po tym powinieneś mieć na dysku już Win2k :-o

(Joni987) #4

Bez płyty instalacyjnej windowsa jakiegokolwiek (2000, XP) windowsa nie przeinstalujesz.

XP jest trochę stabilniejszy, bezpieczniejszy i ładniejszy (temat pulpitu luna :))

Zobacz:

Win 2000 vs XP:

http://forum.cdrinfo.pl/f5/windows-2000 ... pro-20974/

Optymalizacja windowsa XP:

viewtopic.php?t=76580

(Dzimi21) #5

Windows xp stabilniejszy ? Wg. mnie raczej nie. Win XP to praktycznie to samo co 2000 z kilkoma bajerami i zmienioną szatą graficzną to wszystko. Do tego pobiera więcej ramu.

Windowsa 2000 też da się optymalizować. Lepiej zainstalować windowsa 2000 i pobawić się troche, powyłączać usługi ( tak jak w win xp ) i można uzyskać bardzo wydajny system, który wykorzystuje niewiele zasobów komputera. Wygląd XP wcale nie jest niezbędny da się żyć :slight_smile: