Jak usunąć ten plik?

Otóż mój brat ściągnął z neta jakiś plik (jest to archiwum .rar) ‘leży’ sobie na pulpicie i nie jak chce się to usunąć (lub cokolwiek z tym zrobić). Jak chcę usunąć to jest że ’ plik… jest używany przez inna osobę lub program (a nie jest) jak się tego pozbyć? To jakaś gra spakowana miała być czy coś … Pomocy… (nawet tego przenieść do żadnego folderu nie mogę) #-o

PS. nie wiedziałam jaka kategoria, więc jak by coś to przenieście =D>

Po każdej czynności spróbuj usunąć plik, jeśli nie pomoże, idź dalej:

-uruchom ponownie komputer

-uruchom w trybie awaryjnym

-użyj programu unlocker

-przeskanuj dysk chkdsk ( z parametrem f)

Jeśli nie pomoże, daj log z otl’a :slight_smile:

przeskanuj dysk chkdsk ( z parametrem f)

jak z parametrem f?

win+r > wpisz cmd > wpisz chkdsk /f > enter > t > enter

i jeszcze jedno to mi ‘sprawdzi’ wszystkie partycje czy tylko systemową?

Partycję na której aktualnie jesteś w drzewie katalogów w wierszu poleceń. Aby sprawdzić inną partycję należy przed parametrem podać literę dysku z dwukropkiem np:

chkdsk d: /f

Btw próbowałaś poczekać ? Może antywirus skanuje archiwum ? :slight_smile:

tyle to wiem że trzeba podać którą jak chce się konkretną tylko sie zastanowiłam czy bez tego są wszystkie… dzięki będę wiedzieć na przyszłośc :smiley:

Dodane 03.05.2012 (Cz) 20:51

i mi napisało takie coś : ’ Nie można uruchomić programu Chkdsk, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Można uruchomić program Chkdsk po uprzedniej dezinstalacji woluminu. WSZYSTKIE OTWARTE DOJŚCIA DO TEGO WOLUMINU PRZESTANĄ BYĆ PRAWIDŁOWE.

Czy chcesz wymusić dezintalacje t/n ?

Skanowanie partycji systemowej odbywa się w czasie startu systemu. Jeżeli zatwierdzisz komunikat to zostanie zaplanowane sprawdzanie dysku podczas kolejnego uruchamiania systemu. Oczywiście zatwierdź :slight_smile:

ale to nie jest partycja systemowa …

Nic się nie stanie.

dzięki za pomoc teraz mogłam to usunąć =D>