Jak usunąć tło z obiektu SWF wklejonego na HTML


(Majk63) #1

Jak w temacie, wkleiłem obiekt (zegar z kalendarzem) do strony html:

http://axpel.pl/pytanie.html

wkleiłem z kodem:Chciałbym aby tło było przeźroczyste, próbowałem już wszystkiego, gdzie tkwi problem w tym kodzie?(Monczkin) #2

Nigdzie. Tło się robi w projekcie.


(Majk63) #3

ok, czyli co mogę zrobić, zegar zaczerpnięty z projektu innej strony a dokładnie:

http://www.serwiskomputerowy.poznan.pl/index.php

tutaj tło białe, gdzie zmienić tło, edytować mam swf?


(Monczkin) #4

plik *.swf jest wynikiem eksportu gotowej pracy pliku roboczego *. fla. Jakiekolwiek zmiany muszą zostać dokonane w pliku źródłowym (*.fla)

Podobne problemy były już opisywane na forum.


(M@ster) #5

Poczytaj o parametrze wmode, a dokładnie wartości transparent. Da się w kodzie HTML zmienić tło lub całkowicie usunąć (chyba że w samym pliku swf jest to wymuszone).


(Majk63) #6

z tego co jest mi wiadome parametr wmode w ustawieniu na opaque lub transparent daję w rezultacie przeźroczystość obiektu.

Może moja wiedza jest błędna - no i pewnie jest, gdyż innaczej bym tu nie pisał i dawno już ustawił bym przeżroczystość tego obiektu. Wciąż czekam na jakies dokładniejsze naprowadzenie.

-- Dodane 28.09.2010 (Wt) 11:38 --

pobrałem program Sothink SWF Quicker - no i faktycznie tło zapisane jest w programie. Pytanie za 100pkt. jak je usunąć, ktoś z Was może ma jakies alternatywne sposoby. Próbuje walczyć z warstwami ale nie widze tak jak to jest w corelu czy photoshopie - leyer 0.

Oto plik docelowy: http://www.axpel.pl/anaclock.swf


(florky12) #7

A wklej to:(Majk63) #8

po wklejeniu tego w ogóle się nie pojawia

-- Dodane 28.09.2010 (Wt) 12:09 --

ok już wiem, próbowałem w między czasie w/w programem edytować i wszytsko by zakończyło się sukcesem bo szybko orarnąłem program ale zapisało w rozszerzeniu jakims innym niz swf - no i za dużo informacji spowodowało rezygnacje.

Ale posiedziałem troche i powinno być tak, dla tych co w przyszłości bedą z tym walczyc:nie wiem czy do końca poprawnie, ale działa - zresztą cała strona jest do bani... ale to ma być strona informacyjna i jak narazie taką funckje spełnia. Dzieki wszytskim za pomoc(florky12) #9

To musisz wskazać poprawną ścieżkę do anaclock.swf

U mnie jest katalog: index.php_pliki

I działa na 100%