Jak usunąć to wcięcie

Witam,

mam taki mały problem. Przy wyświetlaniu danych z bazy sql na stronie http://bradersi.pl/operomaniak, przed tekstami newsów (kolumna po prawej stronie) pojawiają się wcięcia - jakby akapity, jak to zlikwidować? Ktoś wie?

W kodzie HTML masz coś takiego

Witam na stronie miłośników muzyki operowej. Znajdziesz tutaj nie tylko informacje odnośnie kompozytorów i ich dzieł, ale także kalendarium najbliższych premier oraz recenzje obejrzanych spektakli.

!![/code]

i dla tych dwóch div-ów, tj. index_left i index_right masz ustawione float:left oraz float:right.

Jeśli chcesz to poprawić to przemyśl rozmieszczenie tych div-ów na stronie.

Pozdrawiam,

no ok, ale w

z float right są paragrafy w których umieszczone są poszczególne newsy, więc tu nic nie rozwala, a wcięcie nie jest powodowane przez to. To z bazy sql tekst wczytuje się na stronę z akapitem, którego chcę się pozbyć

To chyba nie rozumiem o co Ci chodzi. Możesz na zrzucie ekranu pokazać, o które wcięcia Ci chodzi?

ok, może się niejasno wyraziłem, chodzi mi o te małe akapity, które są wstawiane z bazy razem z tekstem w newsach, chodzi o:

akapity.jpg

text-align jest ustawiony na justify, a zmiana na jakikolwiek inny nic nie daje, więc nie wiem skąd to się bierze, zastosowanie trim() przy wyświetlaniu na stronie tez nie usuwa tej “spacji”

A próbowałeś użyć text-indent ? tj. ustawić to na 0px;

dzięki za radę, bo na to nie wpadłem, ale jednak nic to nie daje, dalej jest ta cholerna “spacja”, może coś w sql nie tak, to co wyświetlane jest w newsach to tytul:

CREATE TABLE news (

id int(11) NOT NULL auto_increment,

link varchar(255) NOT NULL,

tytul text NOT NULL,

tresc varchar(255) NOT NULL,

KEY id (id)

) ENGINE=MyISAM AUTO_INCREMENT=11 DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=11 ;

Ale ześ się uczepił tego sql-a. Gdyby to miała być wina sql-a to w kodzie html pojawiłyby się jakieś   lub coś w tym stylu, a nic takiego nie ma. U Ciebie pojedynczy news wygląda tak:

Opera Krakowska zaprasza na casting do głównej roli "Małego Lorda", który odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2010

[/code]

To musi być coś z CSS-ami. Osobiście byłem pewien, że text-indent zadziała.

no właśnie, sam widzisz, że w kodzie to wygląda poprawnie, więc gdzie tu sens;) i tak się czepiam i czepiam od paru dni różnych możliwości

Problem powoduje padding:3px; w stylu a:link

Pozdrawiam,

super, w tym był problem, wielkie dzięki :wink: