Jak usunąć Trend Micro Internet Security 2010?

Witam,

Mam problem z usunięciem Trend Micro Internet Security 2010. Gdy wchodzę w Panel Sterowania/Odinstaluj Programy, po odinstalowaniu programu nadal jest on i mogę tak w nieskończoność go usuwać. Ściągnąłem Trend Micro Diagnostic Toolkit i próbowałem nim odinstalować nieszczęsne oprogramowanie, jak i w trybie normalny, tak i w awaryjnym. Niestety po naciśnięciu na przycisk Uniinstal, przez chwilę program wykonuję jakieś czynności, po czym Windows oznajmia mi że - Program Trend Micro Diagnostic Toolkit przestał działać i znowu można tak w kółko Macieja.

Jest to dość kłopotliwa sprawa ponieważ przez trend micro internet security 2010 nie mogę zainstalować innego antywirusa, a chciałbym wreszcie skorzystać z tego że posiadam oryginalną kopię Kasperskiego. Prosiłbym w tej sprawię o pomoc, z góry bardzo dziękuje ;).

Sprawdź

http://esupport.trendmicro.com/solution … 38848.aspx

“Manually remove the program’s components”

Dodane środa, 25 maja 2011, 14:43

32bit http://solutionfile.trendmicro.com/solu … t.exe32bit

64bit http://solutionfile.trendmicro.com/solu … 64-bit.exe

w

Zrobiłem wszystko tak jak jest w instrukcji(razem z rejestrami), przy czym w “HKEY_CURRENT_USER” nic związanego z Trend Micro nie znalazłem. Użyłem skrótu klawiszowego Alt+F( w programie regedit) i usunąłem wszystko co związane z Trend Micro ale to też nie pomogło. Program nadal siedzi na dysku i przeszkadza w instalacji Kasperskiego.

Ciężko mi coś tu doradzić ,skoro producent podał takie rozwiązanie ,a nie przynosi ono jednak skutku.

Szukałeś w HKEY_CURRENT_USER > Software ?

Tak. Teraz dla odmiany Trend Micro Diagnostic Toolkit w ogóle nie jest w stanie nic zrobić prócz ponownego uruchomienia komputera.

Gdyby to był zwykły program poleciłbym przetrzepać dysk i wywalić wszystko co związane z TMIS z Program Files /Program Data /AppData /Installer ,i użyłbym CCleaner + Windows Installer Clean Up Utility .Jednak podkreślam to nie jest zwykły program , i raczej nie należy tego wykonywać !

Czy restartowałeś system ,po usunięciu kluczy ? I wtedy próbowałeś usuwać program ?

Kluczy, czyli wpisów z rejestrów? Jeżeli o to chodzi to tak, ale przy próbie odinstalowania pojawiał się ten komunikat -" A serious Windows operating system error has stopped the your computer before trying again. Please restrat your computer trying again." Komputer ponownie uruchamia i nic, nadal to samo. Jeżeli chodzi o tą pierwszą propozycje, to też nad nią myślałem ale nie wiem jakie będą tego konsekwencje.

Spróbuj zatrzymać usługi Trend Micro w Usługach .Ubij procesy Trend Micro jeżeli takie są, jeżeli nie będzie takiej możliwości > wyłącz Trend Micro z Autostartu systemu(np w CCleaner) ,wyłącz usługi > restart i próba usuwania.

Zrobiłem to i też nic. Stwierdziłem wiec że zrobię to ale trochę inaczej tzn. spróbowałem przywrócić stan rejestrów sprzed usunięcia ale się nie udało, więc naprawiłem je CCleanerem i przywróciło Trend Micro do rejestrów i znowu wyłączyłem wszystko co związane z TM. Spróbowałem odinstalować ale nic. Użyłem więc Trend Micro Diagnostic Toolkit i w tym momencie po próbie usunięcia prócz wcześniejszego komunikatu pojawił się nowy tzn.:

beztytuuwnx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nie chcę popychać Cie do potencjalnie złych rozwiązań ,a sam pomysłu innego nie mam = ręczna czystka ,nie wiem czy to przyniesie coś dobrego ,IS to program głęboko siedzący w systemie ,w różnych obszarach ,wiec poczekaj aż ktoś inny wpadnie z jakimś pomysłem ,jeżeli nie to polecam fixitpc.pl/kontakt z supportem/rejestracja+wątek na forum Trend Micro .

W sumie słabo znam interface tego softu - jest opcja usuwania poszczególnych modułów ? = zapora ,av ,itd ,może po kolei by poszło :?:

Pojawił się nowy problem. Straciłem dźwięk w Windowsie oraz nie da się przywrócić systemu. Windows mnie informuję o tym że problem może wynikać z powodu jakiegoś oprogramowania antywirusowego (jeżeli chodzi o błąd podczas przywracania systemu). Identyczny komunikat(ten ze screena) wyświetla się gdy próbuję przywrócić system. Teraz pytanie co z tym zrobić?

A co się w między czasie wydarzyło ?

Takie info widocznie może się pojawić …Gdy masz zainstalowany IS, ORAZ przy większości softu antywirusowego należy przywracać w trybie awaryjnym ! Jednak nie robiłbym tego ,bo to może pokomplikować sprawę .Pisz do supportu Trend Micro niech oni kombinują ,bo to ich wynalazek ,lub załóż temat na fixitpc.pl z tym ,że długo możesz czekać na odpowiedź ,ale będzie fachowa.

Jakieś wykrzykniki w menedżerze urządzeń ?

sporo edytowałem

Witam

czy według tego postępowałeś?

http://support.kaspersky.com/pl/kav2010 … =208281284

Tak naprawdę nic nie robiłem, prócz próby przywrócenia systemu do stan z przed usuwania rzeczy z związanych z MT w rejestrze.

W menedżerze brak jakiś wykrzykników. Z tego co widzę tak jakby głośniki zostały odłączone od komputera, tylko że jest to niemożliwe ponieważ mowa tu o laptopie.

Tak, to była pierwsza strona z której skorzystałem.

Umiesz angielski bo wykonywałeś instrukcje z http://esupport.trendmicro.com/solution … 38848.aspx ,wykonałeś kopie rejestru ? > Przywróć kopie rejestru i pisz na support bo to ciężka sprawa zdaje się.

Pisałem już że niestety nie udało mi się tego zrobić, a dla skonkretyzowania sytuacji powiadamia mnie o tym taki komunikat ( w awaryjnym też):

beztytuu2sa.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Chyba będę musiał. Mam tylko nadzieje że nie wyślą mi jakiejś standardowej odpowiedzi która nic nowego nie wniesie do sprawy.

Opisz wszystko dokładnie ,krok po kroku ,każde wydarzenie ,i żądaj pomysłu innego niż format.

Witam

dasz rade

http://pliki.onet.pl/plik1858_Norman.Ma … 05.25.html

Podstawowe zadanie przed usuwaniem programów zabezpieczających TO WYŁĄCZENIE wszystkich jego funkcji. Jeżeli tego nie zrobiłeś to są takie właśnie skutki.

Moim zdaniem jeżeli nić nie pomaga, a kopia rejestr została przywrócona to spróbuj zainstalować cały pakiet na nowo WYŁĄCZYĆ jego wszystkie aktywne funkcje i dopiero usuwać (podp.programem Revo Uninstaller).

Najprawdopodobniej podczas usuwania w rejestrach gdy skorzystałem z Ctrl+F, Windows na hasło Trend Micro Internet Security znalazł jakieś sterowniki od dźwięku i mimo zawracania uwagi na to co usuwam mogołem się pozbyć czegoś związanego z dźwiękiem.

Okej nie mam dźwięku, ale mogę już wejść w panel sterowania w rzeczy związane z dźwiękiem.

Odzyskałem dźwięk, udało mi się przywrócić system.