Jak usunąć Trend Micro Internet Security 2010?


(Krzysiekzaspa) #1

Witam,

Mam problem z usunięciem Trend Micro Internet Security 2010. Gdy wchodzę w Panel Sterowania/Odinstaluj Programy, po odinstalowaniu programu nadal jest on i mogę tak w nieskończoność go usuwać. Ściągnąłem Trend Micro Diagnostic Toolkit i próbowałem nim odinstalować nieszczęsne oprogramowanie, jak i w trybie normalny, tak i w awaryjnym. Niestety po naciśnięciu na przycisk Uniinstal, przez chwilę program wykonuję jakieś czynności, po czym Windows oznajmia mi że - Program Trend Micro Diagnostic Toolkit przestał działać i znowu można tak w kółko Macieja.

Jest to dość kłopotliwa sprawa ponieważ przez trend micro internet security 2010 nie mogę zainstalować innego antywirusa, a chciałbym wreszcie skorzystać z tego że posiadam oryginalną kopię Kasperskiego. Prosiłbym w tej sprawię o pomoc, z góry bardzo dziękuje :wink:.


(Łukash) #2

Sprawdź

http://esupport.trendmicro.com/solution ... 38848.aspx

"Manually remove the program’s components"

-- Dodane środa, 25 maja 2011, 14:43 --

32bit http://solutionfile.trendmicro.com/solu ... t.exe32bit

64bit http://solutionfile.trendmicro.com/solu ... 64-bit.exe


(Krzysiekzaspa) #3

w

Zrobiłem wszystko tak jak jest w instrukcji(razem z rejestrami), przy czym w "HKEY_CURRENT_USER" nic związanego z Trend Micro nie znalazłem. Użyłem skrótu klawiszowego Alt+F( w programie regedit) i usunąłem wszystko co związane z Trend Micro ale to też nie pomogło. Program nadal siedzi na dysku i przeszkadza w instalacji Kasperskiego.


(Łukash) #4

Ciężko mi coś tu doradzić ,skoro producent podał takie rozwiązanie ,a nie przynosi ono jednak skutku.

Szukałeś w HKEY_CURRENT_USER > Software ?


(Krzysiekzaspa) #5

Tak. Teraz dla odmiany Trend Micro Diagnostic Toolkit w ogóle nie jest w stanie nic zrobić prócz ponownego uruchomienia komputera.


(Łukash) #6

Gdyby to był zwykły program poleciłbym przetrzepać dysk i wywalić wszystko co związane z TMIS z Program Files /Program Data /AppData /Installer ,i użyłbym CCleaner + Windows Installer Clean Up Utility .Jednak podkreślam to nie jest zwykły program , i raczej nie należy tego wykonywać !

Czy restartowałeś system ,po usunięciu kluczy ? I wtedy próbowałeś usuwać program ?


(Krzysiekzaspa) #7

Kluczy, czyli wpisów z rejestrów? Jeżeli o to chodzi to tak, ale przy próbie odinstalowania pojawiał się ten komunikat -" A serious Windows operating system error has stopped the your computer before trying again. Please restrat your computer trying again." Komputer ponownie uruchamia i nic, nadal to samo. Jeżeli chodzi o tą pierwszą propozycje, to też nad nią myślałem ale nie wiem jakie będą tego konsekwencje.


(Łukash) #8

Spróbuj zatrzymać usługi Trend Micro w Usługach .Ubij procesy Trend Micro jeżeli takie są, jeżeli nie będzie takiej możliwości > wyłącz Trend Micro z Autostartu systemu(np w CCleaner) ,wyłącz usługi > restart i próba usuwania.


(Krzysiekzaspa) #9

Zrobiłem to i też nic. Stwierdziłem wiec że zrobię to ale trochę inaczej tzn. spróbowałem przywrócić stan rejestrów sprzed usunięcia ale się nie udało, więc naprawiłem je CCleanerem i przywróciło Trend Micro do rejestrów i znowu wyłączyłem wszystko co związane z TM. Spróbowałem odinstalować ale nic. Użyłem więc Trend Micro Diagnostic Toolkit i w tym momencie po próbie usunięcia prócz wcześniejszego komunikatu pojawił się nowy tzn.:

beztytuuwnx.jpg

Uploaded with ImageShack.us


(Łukash) #10

Nie chcę popychać Cie do potencjalnie złych rozwiązań ,a sam pomysłu innego nie mam = ręczna czystka ,nie wiem czy to przyniesie coś dobrego ,IS to program głęboko siedzący w systemie ,w różnych obszarach ,wiec poczekaj aż ktoś inny wpadnie z jakimś pomysłem ,jeżeli nie to polecam fixitpc.pl/kontakt z supportem/rejestracja+wątek na forum Trend Micro .

W sumie słabo znam interface tego softu - jest opcja usuwania poszczególnych modułów ? = zapora ,av ,itd ,może po kolei by poszło :?:


(Krzysiekzaspa) #11

Pojawił się nowy problem. Straciłem dźwięk w Windowsie oraz nie da się przywrócić systemu. Windows mnie informuję o tym że problem może wynikać z powodu jakiegoś oprogramowania antywirusowego (jeżeli chodzi o błąd podczas przywracania systemu). Identyczny komunikat(ten ze screena) wyświetla się gdy próbuję przywrócić system. Teraz pytanie co z tym zrobić?


(Łukash) #12

A co się w między czasie wydarzyło ?

Takie info widocznie może się pojawić ....Gdy masz zainstalowany IS, ORAZ przy większości softu antywirusowego należy przywracać w trybie awaryjnym ! Jednak nie robiłbym tego ,bo to może pokomplikować sprawę .Pisz do supportu Trend Micro niech oni kombinują ,bo to ich wynalazek ,lub załóż temat na fixitpc.pl z tym ,że długo możesz czekać na odpowiedź ,ale będzie fachowa.

Jakieś wykrzykniki w menedżerze urządzeń ?

sporo edytowałem


(system) #13

Witam

czy według tego postępowałeś?

http://support.kaspersky.com/pl/kav2010 ... =208281284


(Krzysiekzaspa) #14

Tak naprawdę nic nie robiłem, prócz próby przywrócenia systemu do stan z przed usuwania rzeczy z związanych z MT w rejestrze.

W menedżerze brak jakiś wykrzykników. Z tego co widzę tak jakby głośniki zostały odłączone od komputera, tylko że jest to niemożliwe ponieważ mowa tu o laptopie.

Tak, to była pierwsza strona z której skorzystałem.


(Łukash) #15

Umiesz angielski bo wykonywałeś instrukcje z http://esupport.trendmicro.com/solution ... 38848.aspx ,wykonałeś kopie rejestru ? > Przywróć kopie rejestru i pisz na support bo to ciężka sprawa zdaje się.


(Krzysiekzaspa) #16

Pisałem już że niestety nie udało mi się tego zrobić, a dla skonkretyzowania sytuacji powiadamia mnie o tym taki komunikat ( w awaryjnym też):

beztytuu2sa.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Chyba będę musiał. Mam tylko nadzieje że nie wyślą mi jakiejś standardowej odpowiedzi która nic nowego nie wniesie do sprawy.


(Łukash) #17

Opisz wszystko dokładnie ,krok po kroku ,każde wydarzenie ,i żądaj pomysłu innego niż format.


(system) #18

Witam

dasz rade

http://pliki.onet.pl/plik1858_Norman.Ma ... 05.25.html


(arapo) #19

Podstawowe zadanie przed usuwaniem programów zabezpieczających TO WYŁĄCZENIE wszystkich jego funkcji. Jeżeli tego nie zrobiłeś to są takie właśnie skutki.

Moim zdaniem jeżeli nić nie pomaga, a kopia rejestr została przywrócona to spróbuj zainstalować cały pakiet na nowo WYŁĄCZYĆ jego wszystkie aktywne funkcje i dopiero usuwać (podp.programem Revo Uninstaller).


(Krzysiekzaspa) #20

Najprawdopodobniej podczas usuwania w rejestrach gdy skorzystałem z Ctrl+F, Windows na hasło Trend Micro Internet Security znalazł jakieś sterowniki od dźwięku i mimo zawracania uwagi na to co usuwam mogołem się pozbyć czegoś związanego z dźwiękiem.

Okej nie mam dźwięku, ale mogę już wejść w panel sterowania w rzeczy związane z dźwiękiem.

Odzyskałem dźwięk, udało mi się przywrócić system.