Jak usunąć trojana Win32/Renos

Witam,

wczoraj weszłam na “stronkę” i … od dziś pojawia mi się komunikat, że mam “TrojanDownloader:Win32?Renos.IO” - poziom wysoki - tak wskazuje mój Windows Defender.

Zastosowałam się do “Akcji”, usunęłam, skanowałam i na koniec resetowałam komputer … i co jakiś czas pokazuje mi się komunikat z tym samym ostrzeżeniem, że mam Trojan…

jak się go pozbyć?

:frowning: grayna

Ja bym na Twoim miejscu pobrał Malwarebytes’ Anti-Malware Zaktualizował bazę i w trybie awaryjnym (ewentualnie w normalnym przeskanował komputer).

Pokaż log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pokaż log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link.

dzięki, ale nie wiem, czy sobie poradzę z tym logiem, z opisu nie bardzo się orientuję, muszę dokładniej wczytać się w opis HijackThis

HijackThis: Pobierasz :arrow: Uruchamiasz :arrow: Wciskasz Do a System Scan and Save Logfile :arrow: gdy HijackThis skończy skan otworzy notatnik :arrow: Kopiujesz zawartość notatnika :arrow: Wklejasz na www.wklej.org i dajesz link na forum

ComboFix: Wyłączasz Anty-Wirusa :arrow: Pobierasz :arrow: Uruchamiasz :arrow:Czekasz aż skończy skan :arrow: gdy ComboFix skończy skan otworzy notatnik :arrow: Kopiujesz zawartość notatnika :arrow: Wklejasz na www.wklej.org i dajesz link na forum

o matko…czy dam radę

Witam,

mam właśnie dokładnie taki sam problem jak opisany przez graynę:(… Usuwam i usuwam, a on ciągle wraca i wraca…

Oto log ze skanowania Hijackiem: http://www.wklej.org/id/108633/

Będę baardzo wdzięczna za pomoc

pozdrawiam!

Załóż swój wątek .

u mnie już jest wszystko OK

dzięki za pomoc

grayna