Jak usunąć uaktualnienie do Windows 10?

Witam

Dziś pobrało mi się automatycznie uaktualnienie do Windows 10 ale na szczęście aktualizacja zakończyła się niepowodzeniem gdyż na razie nie jestem zainteresowany zmianami. W jaki sposób pozbyć się tej aktualizacji to znaczy do jakiego folderu ona się pobrała? Pojemność dysku twardego pomniejszyła mi się o około 5 GB a chciałbym ją odzyskać.

Folderu “Windows update” nie znalazłem a w folderze “Windows/SoftwareDistribution/Download” nie ma tego pobranego pliku. Mam jakiś folder “$Windows.~BT” który zajmuje około 4 GB i nie wiem czy mogę go bezpiecznie usunąć?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

To jest właśnie ten folder “$Windows.~BT”, tam jest trzymany upgrade. Nie usuniesz go całego bo nie będziesz miał pełnych uprawnień do niektórych plików (przynajmniej ja tak miałem jak próbowałem go kasować). Musisz dodać sobie pełne uprawnienia jeżeli koniecznie chcesz wszystko skasować

Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Poszperałem trochę w necie i znalazłem program “Inherit.exe” za pomocą którego “Przejmuję folder na własność” a potem mogę go usunąć lecz niestety nie w całości. Jednego pliku nie mogę usunąć mianowicie “winre.wim”,  który zajmuje 287 MB. Pojawia się komunikat “Nie można ukończyć akcji, ponieważ plik jest otwarty w programie wimserv.exe”

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź

Spróbuj PPM na dysku systemowym -> Właściwości -> Oczyszczanie dysku - poczekaj aż skończy -> Oczyść pliki systemowe  - poczekaj aż skończy i zaznacz najlepiej wszystkie wyszukane pozycje - kliknij OK.

Witam 

Dzięki za info. Przy czyszczeniu plików systemowych pisze o możliwości uzyskaniu wolnego miejsca 1,03 GB ale niestety nie usuwa mi tego. Próbowałem kilka razy i nic.

Pozdrawiam

P.S. udało mi się w całości usunąć folder “”$Windows.~BT"" tak że problem rozwiązany.

Jak to zrobiłem. Wyszukałem pliki “wimserv.exe” usunąłem je a potem uruchomiłem system ponownie i już dało się skasować folder “”$Windows.~BT"".

Mam nadzieję że nie skasowałeś tego z system32 i tych co są w winsxs.

Skasowałem ale później je uzupełniłem poprzez program DLL Suite, który naprawia błędy. Sprawdziłem i “wimserv.exe” jest w “System 32” oraz w “SysWOW64” ale w “winsxs” go nie ma.

Tak, że jest dobrze i dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję że z czasem nie okaże się że coś dziś popsułem.

Pozdrawiam

"Folder “$Windows.~BT” najprościej i skutecznie usunąć można w poniższy sposób.

Start > w “Wyszukaj programy i pliki” wpisz “Oczyszcznie dysku”.

Kliknij na “Oczyszczanie dysku” PPM i zaznacz >“uruchom jako administator”.

Potem pojawi się okienko i zaznacz w nim “dysk C” do czyszczenia.

Tylko problem jest inny i być może pojawi się on u Ciebie.

Dzień później pojawił się znowu folder “$Windows.~BT”" i zabawa zaczyna się od nowa. Tak miałem już kilka razy.

Po rezerwacji aktualizacji do Windows 10, po namyśle dokonałem potem anulowania tej aktualizacji.

Czy to tak będzie trwało do 29 lipca 2016, kiedy skończy się darmowa aktualizacja?

Czy może jest inny sposób, aby mi dysk nie zmniejszał się o te 4-6 Gb?

Jeśli Andracjuszu tak będzie u Ciebie, to proszę napisz…

 

Czy ktoś znalazł sposób na to? Znajomy na laptopie ma dokładnie tą sytuację, wszystkie łatki związane z aktualizacją do Win10 skasowałem i ukryłem w windows update, a mimo to ciągle po skasowaniu tego folderu jest on pobierany od nowa

Trzeba odinstalować aktualizację KB3035583, zmienić ustawienia Windows Update z automatycznego na ręczny i wtedy Win 10 wraz ze swoim katalogiem “$Windows.~BT”" nam nie zagraża :slight_smile: