Jak usunąć Ubuntu obok Win 7

Witam.

Chciałbym prosić Was o pomoc. Mam od jakiegoś czasu problem z deinstalacją Ubuntu. Przeczytałem już sporo wątków na ten temat ale nie bardzo znajduję rozwiązanie. Posiadam lapa Lenovo z Win 7 od nowości. Zapragnąłem ubuntu obok win 7, jednak (wydaje mi się) przy próbie ustawienia GRUB’a na domyślne bootowanie Win coś zepsułem. Ubuntu przestało się ładować a ja pozostałem z grubem i win7. Czytałem, że wystarczy naprawić to płytką win7 i fixmbr i fixboot, ale jak mam to zrobić skoro od nowości nie mam płytki? Drugie rozwiązanie to użycie Super Grub Disc albo czegoś podobnego ale tego trzeba użyć z poziomu nie działającego w moim przypadku Ubuntu. Co mogę z tym zrobić w najprostszy sposób żeby niczego już bardziej nie sknocić? Pozdrawiam.

Idź do sklepu po płytę CD. [chyba że masz w domu ;)]

W menu start wpisz “Utwórz dysk naprawy systemu” i uruchom to, przy włożonej płycie CD postępuj zgodnie z instrukcjami.

Następnie po poprawnym wypaleniu dysku naprawczego zrestartuj komputer z płytą w środku a przy uruchomieniu pokaże ci się “ładowanie” i narzędzia Windows 7. Przy początku Windows może zaproponować, żeby skorzystać z Przywracanie Systemu. To raczej nic nie da, więc odrzuć jego propozycje. Kliknij w Wiersz Poleceń i wpisz:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

Teraz przydało by się kupić drugą płytę CD, aby przywrócić dyski utworzone przez Ubuntu. Ponieważ te mają inny typ zapisu plików [czy jak to tam się mówi], niż Windows, Windows nie będzie ich widział. Ściągnij obraz ISO Ubuntu, wypal go na płycie, i uruchom ponownie komputer. Tam będziesz miał opcję “Wypróbuj Ubuntu bez instalacji w systemie”. Wybierz ją, po uruchomieniu wybierz program GParted i partycje z Ext4/Ext3 sformatuj jako NTFS [prawy przycisk].

A teraz jeśli znowu zapragniesz Linuxa koło Windowsa.

Skorzystaj z tej instrukcji.

Lub możesz również Ubuntu zainstalować na dysku wirtualnym, nie chodzi mi o VirtualBox czy inne. Na płycie z Ubuntu masz program Wine, uruchom go i wybierz Instalacja wewnątrz Windows. Jednak ma to pewnie wady:

zawsze można użyć programueasyBCD

szybciej pójdzie i taniej

uruchomiasz program i klikasz z lewej na ‘BCD dyployment’ i klikasz ‘write mbr’ upewniając się że jest zaznaczony vista/7

a później formatujesz partycje linuksa np poprzez EASEUS-Partition-Master

on nie rozpozna systemu plików ale da możliwość sformatowania/skasowania ich