Jak usunąć ubuntu pod Vistą gdy nie posiadam płyt CD/DVD

Witam , muszę szybko usunąć ubuntu pod Vistą - jak to zrobić? Dodam , że nie mam płytki CD ze sterownikami/Windowsem - bo jak kupowałem komputer - to stery itd są na ukrytej partycji.

Dodam , że to model Acer Extensa 5220.

Tak , żeby nie uszkodzić partycji w Windowsem i tej niby ukrytej - bo mam tam stosunkowo ważne dane.

Najprościej przywrócić system a dane przegrać z ich kopii - mam nadzieję że jest kopia, komputery lubią upadać, psuć się, zalewać colą albo znikać bez śladu :stuck_out_tongue:

Nie mam pojęcia, co zrobić przy braku płytek w przypadku Visty. W XP wystarczy zainstalować konsolę odzyskiwania:

x:\i386\winnt32.exe /cmdcons gdzie x to nazwa napędu z płytką instalacyjną lub dysku, na którym jest folder i386 z płyty instalacyjnej (zazwyczaj jest w preinstalowanych systemach).

Uruchamia się komputer z konsoli, wchodzi w opcję naprawy systemu i wpisuje polecenie fixmbr .Następnie wystarczy usunąć partycje linuksowe za pomocą Zarządzania Systemem (Mój Komputer - prawoklik Zarządzaj).

To w przypadku XP, ale może też coś pomoże w Viście, przynajmniej wiadomo w którym kościele dzwonią.

Wpisz w Google : Super Grub. Pobierz iso, nagraj CD, uruchom ponownie, wybierz opcje Win i niezależnie jakiego masz Windowsa powinien zostać MBR z Windowsa.

Nowe Win nie mają polecenia “fixmbr”, są do tego nowe polecenia (ale to gdzie indziej).

Dopiero gdy Win będzie się samodzielnie uruchamiać usuń Ubuntu

// Połączono posty.

Co do ukrytej parytcji to zobacz tutaj : http://forum.pclab.pl/t297014.html :lol: :lol: :lol:

W Viscie z tego co mi wiadomo jest jakiś tam menedżer partycji, nim próbowałeś usunąć partycje z Windowsem? Możesz ewentualnie pobrać GParted LiveCD i przy jego pomocy usunąć partycje Linuksa. Co do przywrócenia bootloadera Visty bez płyty z Windowsem to musisz zdobyć tylko jeden mały obraz ISO, więcej o tym w tym poście blad-przy-uruchamianiu-systemu-can-not-open-file-recovery-t369277.html#p2396164 :slight_smile:

Pozdrawiam!

Sprawa jest dziecinie prosta;)

Wchodzę w tą ukrytą partycję , z konsoli odzyskiwania fixmbr itd

kasuję partycję w Gparted

I wszystko , największy problem był z konsolą odzyskiwania , tam była trochę inna konstrukcja składni fixmbr etc.

Dzięki za pomoc panowie.

ps - nie muszę przywracać , F12 - i mam do wyboru z CD/albo ukrytej partycji