Jak usunąć Ubuntu?

No więc mam problem. Posiadam Win XP no i chciałem zobaczyć czy to prawda z tym ,że jak go skonfigurujesz to jest lepszy od windowsa itp. Ściągnąłem ze strony linux’a Ubuntu. Nagrałem i zrobiłem w Ubuntu Install wpis ,że zgra z płyty coś tam i uruchomię Ubuntu no i dobra biorę uruchom ponownie bo zakończeniu ładowania. I otwiera mi się i pisze ,który system chcesz uruchomić wziąłem Ubuntu, jednak zainstalowałem ten wpis na starym sprzęcie (ram 512 itp.) bo bałem się ,że coś nie pójdzie i na moim sprzęcie lepszym coś zepsuje. No i najwidoczniej mój sprzęt ten stary nie dał rady z tym oprogramowaniem i się nie uruchamia całkowicie. No ale chce usunąć ten wpis żeby jak włączam komputer automatycznie włączał mi się XP. Znam sposób z płytką z system i kliknięciem napraw jednak ja chce jakiś prostszy sposob. :slight_smile:

Cześć

Ubuntu instalowałeś przez Wubi czy w tradycyjny sposób (uruchamiając komputer z płyty instalacyjnej)?

Przeczytaj: Jak usunąć Linuksa?

Tradycyjny tylko nie chciało mi się odpalić z płyty to zrobiłem wpis. A ten sposob znam tylko na takie coś za bardzo czasu nie mam nie da się jakoś szybciej ?

Sformatuj partycję z systemem, powinno wystarczyć.

Cześć

Jeżeli sformatuje partycję z systemem Ubutnu to nie włączy żadnego systemu :wink:

mateusz2012 w linku który podałem wyżej jest podane rozwiązanie jak usunąć linuksowy bootloader nie korzystając z płyt.

Przeczytaj fragment pt. “Jeśli nie masz płyty z Windowsem, ale masz dostęp do obu systemów”.

Okej. Dzięki. :slight_smile: Nawet gdyby mam partycje C,D,E zformatuje C i co i nie mam windowsa…