Jak usunąć Vistę ze startu systemu?

Usunełam niedawno Viste (starą już) poprzez format jednej z partycji na której była ona zainstalowana.

Jednak nadal pojawia mi się pole wyboru przy starcie, a ja niestety nie mam już dysku Visty :frowning:

Co mogę zrobić?

Szukać w google albo nawet w archiwum tego forum. Byyło i to kilka razy :slight_smile:

Ad rem. Uruchom system z płyty instalacyjnej Windowsa XP (bo ten system jak rozumiem chcesz teraz używać) - w trybie Konsoli Odzyskiwania (klawisz R na początku instalacji) i uruchom dwa polecenia:

fixboot

i (tylko jeżeli nie masz gdzieś obok jakiegoś linuksa lub wiesz jak w razie czego przywrócić jego bootloadera)

fixmbr

Witaj i dzięki za odpoweidź

Próbuje zrobić tak jak piszesz, ale po wejściu poprzez R widzę tylko jedną partycję (tą na której mam xp), drugiej, na której mam pliki a kiedyś była też i Vista nie ma.

Więc wybrałam partycję z XP a on zapytał mnie o hasło administratora, którego nigdy przenigdy nie nadawałam przy instalacji windowsa (żadnego, nie potrzebuje)

No i nie wiem co dalej? :o

sicilpol

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw posty.JNJN

Wlacz Windows’a XP.

Umiesc plyte z Windows Vista w CD-ROMie lub w wirtualnym napedzie.

Wejdz w start Uruchom Wpisz:

X:boot\bootsect.exe /nt52 ALL /force

gdzie “X” to litera napedu z Vista OK.

Restart komputera… bootmenager Visty zniknie.

Sformatuj partycje z Vista.

Wejdz w partycje XP i usun 2 pliki (Boot.BAK & Bootsect.BAK).

tylko ze ja już pisałam, że nie mam już DVD z programem Visty oraz, że partycja na której byl keidyś vista zoastaż już dawno sformatowany, zostało właśnie tylko to pole wyboru które ciągle się przy starcie uruchamia :frowning:

Za brak polskich znaków przepraszam, już poprawiam, ale niestety aktualnie tylko mam dostęp do polsich znaków, potem znów ich nie będę mogła wprowadzać :frowning: