Jak usunąć Win Xp nie uszkadzając działającego Win 7

Witam

 

Podzieliłem dysk na kilka partycji i na partycję podstawową wgrałem Win Xp, następnie na jedną z partycji logicznych wgrałem Win 7. Teraz po załączeniu Win 7 mam sytuacje:

dysk (win 7) C: (rozruch, pliki stronicowania, Zrzut awaryjny, dysk logiczny)

dysk (win xp) D: (system, aktywna, partycja podstawowa)

dysk E: (dysk logiczny)

 

Nie chce już mieć wgranego Win Xp, jak go usunąć aby nie uszkodzić działającego Win 7 ??

 

 

bastek04, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

To nie jest tak proste jak wyglada, sformatować dysku D  z poziomu Win 7 nie idzie gdyż jest to partycja aktywna. Z koleji kożystając z jakieś płytki linuksowej może format pujdzie ale strace pliki rozruchowe i Win 7 też się nie uruchomi. Może ktoś ma pomysł jak krok po kroku zostawić na kompie tylko Win 7 z działającyi do tej pory programami. Chcę uniknąć formatowania obydwu dysków aby na nowo nie musieć instalować wszystkich Programów pod Win 7

EasyBCD - kasujesz wpis o systemie, którego już nie chcesz z bootmenagera następnie formatujesz zbędną partycję lub ją kasujesz za pomocą jakiegoś menedżera dysków (np. Easeus Partition)

 

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html

 

PS. Nie baw się za bardzo pozostałymi opcjami programu, bo sobie bałaganu narobisz.