Jak usunąć winampa?

odinstalowalam winampa , wersja 5.5.2.1800, ale system poinformowal mnie ze nie wszystkie pliki zostaly usuniete. Chcialam recznie usunac plik z dysku, ale za kazdym razem wyskakuje ostrzezenie “odmowa dostepu do folderu docelowego” -musisz miec uprawnienia do wykonania tej operacji. Prosze o pomoc.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, będzie zainstalowanie Winampa po raz kolejny. Pliki programu podmienią się, a następnie usuniesz go klikając na start -> ustawienia -> panel sterowania -> dodaj usuń programy. Tam poszukaj Winampa, zaznacz, a następnie odinstaluj.

Możliwym jest tez, że na komputerze, z którego korzystasz są 2 lub więcej kont, a Ty nie jesteś administratorem. W dużym skrócie:)

Po odinstalowaniu programów pozostaje często dużo śmieci.

Część z nich można usunąć ręcznie ale nie wszystkie. Do czyszczenia komputera polecam CCleaner :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

Jest łatwy i w j. polskim.

Najpierw zrób tzw. ,punkt przywracania systemu", zainstaluj CCleaner a następnie wykonaj czyszczenie ,Cleaner" a póżniej ,Rejestr".

Możliwe też, że system korzysta z plików lub folderów Winampa. Sprawdź w pasku obok zegarka czy nie ma tam ikony Winampa - być może w tle chodzi Winamp Agent. Jeżeli ikona tam jest, to kliknij na nią prawym klawiszem myszy i zamknij ją. Dopiero wtedy spróbuj odinstalować Winampa.

Jeżeli Agent Winampa nie działa w tle, to uruchom komputer ponownie i spróbuj wtedy odinstalować Winampa - nie włączaj Winampa przed deinstalacją, wtedy system nie powinien korzystać z jego plików i folderów.

Z tego co pamiętam deinstalacja Winampa zalicza się do “Remove only”, czyli zwykłego usunięcia - tak więc jeżeli otrzymasz komunikat, że nie wszystkie elementy zostały usunięte, to spróbuj po deinstalacji Winampa uruchomić komputer ponownie i wtedy ręcznie usunąć folder Winampa znajdujący się domyślnie w C:\Program Files.

Po odinstalowaniu Winampa możesz dla pewności wyczyścić rejestr programem CCleaner, tak jak pisał @ XMan.

dzieki…udalo sie. rzeczywiscie wystarczylo ponownie uruchomic komputer.