Jak usunąć Windows Live Messanger? Nie ma w dodaj usuń programy ani w revo uninstaller

Cześć. Jak mogę usunąć Windows Live Messanger? Nie ma w dodaj usuń programy ani w revo uninstaller. Mój system to Windows 8.1 x64.

Usunąć raczej nie usuniesz, prędzej wyłączysz uruchamianie przy starcie systemu poprzez msconfig.

Spróbuj tu :

WIN+R

 

OPTIONALFEATURES.exe

Hmm naprawdę nie da się tego usunąć? Ściągnąłem z dobrych programów. Zainstalować się dało a usunąć się nie da?

 

Edit: W funkcjach tego nie ma.

A nie instalowałeś czasem tego z pakietu Windows Live Essentials? bo w jego skład wchodzi ten program.

   

Możliwe ,że tak zainstalowałem cały pakiet.

Gdzie jest jego folder ? (C:\PROGRAM FILES (x86)\WINDOWS LIVE MESSANGER)

Rozwiązaniem może być wydanie poszczególnym plikom programu polecenia ich wyrejestrowania z systemu (choć nie wszystkie będą rejestrowane w Rejestrze systemu) a następnie usunięcie jego folderu i nie zaszkodzi jeszcze użyć np. CCLEANER-A lub czegoś bardziej zaawansowanego do usunięcia pozostałych wpisów w Rejestrze .

 

C:\WINDOWS\SYSWOW64\REGSVR32.exe /U “C:\PROGRAM FILES (x86)\WINDOWS LIVE MESSANGER\ XYZ.DLL”

 

Jest też jeszcze jedna możliwość mianowicie taka : 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ WOW6432NODE \MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\UNINSTALL

lub

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\UNINSTALL

ew.

HKEY_CURRENT_ USER \SOFTWARE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\UNINSTALL

 

należy odnaleźć klucz związany programem i daną wartości : SystemComponent zmienić z 1 na 0 . Jeżeli tak by było wówczas program pojawi się na liście zainstalowanych programów i będzie go można odinstalować .

 

Rejestr :

WIN+R

REGEDIT.exe

“Programy i funkcje” - powinna być pozycja Podstawowe programy Windows 2012 (lub inny rok). To odinstaluj.

Okej poradziłem sobie dzięki Panowie. A zrobiłem to tak, że użyłem Revo Uninstaller i kliknąłem usuń tak jak napisał @Poraj Podstawowe programy Windows 2012. Usunąłem również rejestr programem Revo Uninstaller tak jak sugerował użytkownik @KAZDAN63 I to poskutkowało. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za zainteresowanie się i szybką. fachową pomoc. :slight_smile: