Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7?

Witam,

Mam wgrany Windows 7 Ultimate x64 na dysku D: mam wgrany stary system Windows XP HE. Jak usunąć XP z poziomu Windows 7? Próbowałem formatować tę partycję, lecz wyskoczył mi komunikat: “System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania”. jeszcze mam pytanie, jak usunąć XP z menadżera rozruchu, tak, żebym nie widział listy wyboru systemów przy starcie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Może spróbuj odwrotnie. Najpierw usuń wpis xp za pomocą msconfig, a potem spróbuj sformatować d: albo za pomocą wiersza poleceń z przełącznikiem x albo za pomocą narzędzi administracyjnych.

Ale czekaj, czekaj. Na C: masz W7, a na D: XP?

To nic nie da. To tylko kilka linijek w pliku tekstowym ;), ale usunąć i tak będzie musiał.

W7 ma bardzo fajny system naprawy systemu. Przed rozruchem systemu wciśnij F8 i tam pierwszą pozycję. Włącz konsolę i z poziomu tejże konsoli użyj formatu. Ale! Uważaj tam, żebyś podał właściwą literkę.

Dobra usunąłem już wpis z Windows XP, lecz nie mogę sformatować tej partycji. Próbowałem nawet Easesus Partiton Master, lecz mi się nie udało.

Jak w ogóle formatujesz tę partycję? Zrób Start / uruchom / compmgmt.msc

Pokaż zrzut ekranu z zarządzania dyskami.

Dobra nieważne, uruchomiłem płytę z Windows 7 i przez nią wywaliłem starą partycję z XP. Później tylko naprawiłem sektor rozruchowy. Dziękuję za pomoc!