Jak usunąć windows z dwóch

Witam. Chciałbym prosić Was o pomoc. Otórz mam problem z Windowsem Zacznę od początku. Chciałem sformatować komputer… Nie formatowałem dość długo… Jakieś 3 lata…Wrzuciłem płytkę z Windowsem (xp, legalna heh) i cośtam powybierałem i zaczeło się coś instalować mysałem, że to się formatuje…Następnie zresetował się komputer…Patrze… 2 windowsy…Myślałem, że szału dostane jak patrzyłem na odliczanie .(do wyboru windowsa oczywiscie). Więc chciałbym was prosić o pomoc w jaki sposób mogę usunąć windows na którym wcześniej pracowałem…i Zostawić ten nowy, bo na nim chce pracować…Na czystym windowsie od nowa. Z góry proszę o wyrozumiałość i jak najlepsze wytłumaczenie :slight_smile: Dzięki.

Widać, że nie wybrałeś formatowania tylko instalacje bez naruszenia danych.

Formatowanie dysku i instalacja Windowsa.

najlepiej sformatuj całkowicie partycje z systemem programem GParted:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … temu+Linux

następnie zainstaluj ponownie system.

Dobry poradnik… Teraz już wiem jak formatować…Aczkolwiek jak mam usunąć ten stary windows ?? Jak usune go to będzie tak samo jak po formatowaniu :wink: (z nowym).

Formatujesz partycje na której jest Windows i tyle. Ta lista się usunie i będzie ten, który teraz zainstalujesz.

Wtedy musiałeś/aś wsiąść nienaruszony system plików.

Hmm… Wszystko co mówicie pewnie pomoże ale znając szczęscie znów coś popsuję i trzeba będzie informatyka wzywać, a co powiedzie o tym… Kolega podpowiedział mi, że jest inny sposób. Poprostu Pousuwać wszystko z 2 dysków…(gry, filmy itp.) I ustawić odliczanie na 0 sec. Automatycznie będzie się wybierać ten nowy windows gdyż on na początku jest zaznaczony. :slight_smile: Co wy na to … ?

Po co tak kombinować, zrób tak jak koledzy polecją wyżej.

Czyli sformatować te partycje, bo usunąć to wszystkiego nie usuniesz, bo pliki mogą być w użyciu i jeszcze mogą być ukryte.

W sumie też można tak zrobić, jak napisałeś, ale wtedy będzie śmietnik i niewiadomo co do czego.

Niby co popsujesz? Instrukcje krok po kroku masz i robisz…