Jak usunąć windowsa z partycji?

Mam taki problem.

Wgrywając windowsa popełniłem błąd i wgrałem na inną partycję niż był dotąd. i teraz przy starcie systemu pokazują mi się 2 winy do wyboru. Jak usunąć ten windows wgrany na niechcianej partycji?

Mysle ze powinienes ja poprostu sformatowac!

sformatować niechcianą partycję (najszybsze :wink: ) a potem usunąć dodatkowy wpis systemy z pliku boot.ini (ktory jest plikiem ukrytym na aktywnej partycji (domyślnie: C:\boot.ini).

a innego sposobu nie ma?

szkoda mi wielu rzeczy na dysku a nie mam miejsca by przenieś na inny :?

Znajdź na partycji C: (ukryty i systemowy) plik boot.ini i usuń z niego, z sekcji [Operating systems] wiersz wskazujący na tą niechcianą instalację Windows.

A później po prostu usuń pliki - nie musisz formatować.

Jest inny sposob! poprostu nagraj potrzebne pliki na plyte badz na jakis dysk przenosny(jezeli sie zmiesci), a usunac niechciana partycje i tak mosisz! Pozdro

usunąć ręcznie foldery systemowe z poziomu innego systemu operacyjnego (linux?, linux Live CD, DOS :slight_smile: )

Zawsze możesz ręcznie spróbować wywalić ten niepotrzebny system (tylko będąc w tej chwili zalogowanym na tym drugim :wink: ) i tyle ile Ci się uda usunąć to usuniesz, czego się nie będzie dało trzebaby się ręcznie bawić z ACL-ami do tych konkretnych folderów(zakładka Zabezpieczenia we właściwościach folderów).

Czad,ale i tak nie da to pelnego efektu! pozdro

Tak zrobilem wczesniej i przy starcie nadal sie pokazuje okno do wyboru windowsa.

Mowilem ze nie da to pelnego efektu! :-x

otwarlem to notatnikiem i takie cos bylo:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Co dalej mam zrobić?

Powtarzam,że nie chce usunąć partycji tylko windowsa.

tzn. ma teraz wina na dysku c i e a chciałbym tylko na c i jak usunąć ten z e.

Usuń ten wpis i zapisz plik i masz.

Używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw.OT kosmos.JNJN

Zrób jak mówi moderator :slight_smile:

Z tymże to nie usunie Ci plików tego 2 systemu, tylko wpis w bootloaderze (nie będziesz przy starcie systemu pytany, którego windowsa uruchomić).

usunąłem ten wpis i nadal się pokazuję przy starcie systemu :?

wyrzuciłem plik windowsa,program files, documents and settings z e.

możecie mi pomóc :roll:

a nie łatwiej tak:

ppm na mój komputer->właściwości->zaawansowane->przy uruchamianie ustawienia->i ustaw żeby np ten prawidłowy windows uruchamiał się po jednej sekundzie :slight_smile:

duce dzieki :slight_smile:

[boot loader] 

timeout=30 

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS 

[operating systems] 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

To samo możesz zrobić w boot.ini ustawiając timeout. :slight_smile:

można było usunąć w nstępujący sposób, start-> uruchom

cmd /c bootcfg /delete /id 2