Jak usunąć windowsowe kodeki? I czy jest sens?


(maew) #1

I czy w ogóle jest sens ich usuwania jeszcze? Kiedyś czytałem jakiś artykuł o usuwaniu kodeków w Windows, gdzie min było opisane, że trzeba usunąć pliki z rozszerzeniem bodajrze *.ax z folderów program files i windows, ale nie pamiętam dokładnie. W sumie wszystko działa, tyle, że na niektórych filmach pojawia się zielony pasek u góry ekranu, podczas odtwarzania filmu w vlc. Pod WMP jest ok. Czy to jest kwestia windowsowych kodeków, które trzeba/warto wywalić czy jakiś bug vlc?

 

Zakładając, że usunięcie windowsowych kodeków ma sens, to czy może jest jakiś programik, który robi to w poprawny sposób? Nie chciałbym niczego sknocić.


(KAZDAN63) #2

Wina VLC lub filmu . Dekoderów MS nie usuwa się z systemu tylko co najwyżej dezaktywuje (np. CODEC TWEAK TOOL 5.96) ale wtedy trzeba mieć coś w zamian bo WMP 12 nie będzie w stanie odtworzyć prawie żadnego materiału wideo .

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWSMEDIAPLAYER12X3264

 

Jak na WMP 12 jest OK tzn. , że to wina wewnętrznego dekodera VLC

 

Jak ta kupa złomu o nazwie VLC ma obsługę zewnętrznych dekoderów to spróbuj mu dołączyć dekoder   MICROSOFT DTV-DVD VIDEO DECODER ( H.264 , MPEG-2 ) lub np. FFDSHOW VIDEO DECODER , ale najpierw to trzeba mieć go zainstalowanego w systemie .