Jak usunąć wirusa tworzący plik "avast.exe"

Dziś tak jak zwykle przeglądałem internety i nagle na pulpicie pojawiły tak nagle bez niczego plik “avast.exe” lecz na początku system zapytał się mnie czy może otworzyć konsole cmd nie zgodziłem się następnie mój kursor zaczął zamierzać i otwierać plik “avast.exe” oczywiście nie pozwoliłem na to, przesuwałem kursor w drugą stronę zmęczony całą tą sytuacją wyłączyłem komputer. włączyłem komputer i na pulpicie był ten program. usunąłem go przeskanowałem całego kompa antywirusem i AdwCleaner’em. lecz ten plik “avast.exe” pojawił się znowu tym razem nic się z tym nie działo lecz zawsze jak go usuwałem to powracał po jakiś 5 minutach. możecie jakoś pomóc ? w plikach na dysku C w ProgramData tworzy się plik nazwany Taskmer

Użyj Malwarebytes, bo ADW Cleaner wywalka głównie AdWare, a działanie wygląda mi na jakie malware siedzące również w rejestrze - często ADW Cleaner pomaga na niechciane strony startowe, ale ogranicza się do samych reklam itp., ale złośliwego exe, który co chwila podrzuca znowu reklamy nie ruszy, bo to nie jego zadanie. Miałem podobny przypadek. Taskmng.exe to częsty sposób na zmylenie użytkownika.

@LORDEK dzięki za odp. ogólnie znalazłem już program z którego to wynikało, kiedy włączałem jakąś stronę na mojej przeglądarce to nie wiadomo jakim cudem tamto się działo. ale dla bezpieczeństwa zrobiłem formata. Dziękuje za pomoc.

durny pomysł

1 polubienie