Jak usunąć wirusa z BIOSU?

(Kuba9521) #1

Witam! Na wstępie chcę zaznaczyć, że komputer jest nowy ( ma 6 miesięcy). Od jakiegoś czasu zaczął się zawieszać nawet przy ładowaniu BIOSA. Sądzę że w BIOSIE siedzi gdzieś wirus. I moje pytanie: Jak go usunąć ? Z góry dzięki.

(Drobok) #2

Jeśli nie aktualizowałeś biosu masz nikłe szanse (praktycznie 0) że twój bios zaatakował wirus.

Wieszanie się komputera może być spowodowane przegrzewaniem się bądź uszkodzeniem podzespołów.

(Sidkwa) #3

BIOS, może zostać zaatakowany przez wirusa w celu jego uszkodzenia. Najczęściej jest czyszczona wtedy pamięć flash, w której zapisany jest BIOS. Sam BIOS wirusa raczej zawierać nie może. Jeżeli komputer zawiesza się podczas startu BIOS to prawdopodobnie winne temu są dwa elementy.

• zła konfiguracja BIOSU

• wadliwie działający podzespół komputera (pamięć RAM, dyski twarde, karta graficzna itp)

(Guiness) #4

Chyba daje się wejść do ustawień biosu? Najprościej więc - wybierz ustawienia domyślne biosu i zrestartuj. Jeśli to nie pomaga, to tak jak pisali koledzy wyżej: pamięć, karta graficzna lub ostatecznie płyta. Powinny być też jakieś sygnały dźwiękowe przy uruchamianiu. Nic nie słychać?

(BenderBendingRodriguez) #5

Czemu mi się wydaje że kolega podkręca komputer i dlatego mu się zwiesza podczas bootowania (tak, tak, byłem tam :smiley: )

(scripter1) #6

Na początek zanim zaczniesz coś grzebać w biosie sprawdź czy w środku nie zebrał ci się kurz, w wielu przypadkach przykurzone podzespoły są przyczyną takich restartów.

Miałem przypadek że trochę kurzu zebrało się w złączu karty graficznej no i komp nie startował, u znajomego był dokładnie identyczny efekt też spowodowany kurzem - wyczyszczenie kompa rozwiązało problem.