Jak usunąć wirusa z BIOSU?

Witam! Na wstępie chcę zaznaczyć, że komputer jest nowy ( ma 6 miesięcy). Od jakiegoś czasu zaczął się zawieszać nawet przy ładowaniu BIOSA. Sądzę że w BIOSIE siedzi gdzieś wirus. I moje pytanie: Jak go usunąć ? Z góry dzięki.

Jeśli nie aktualizowałeś biosu masz nikłe szanse (praktycznie 0) że twój bios zaatakował wirus.

Wieszanie się komputera może być spowodowane przegrzewaniem się bądź uszkodzeniem podzespołów.

BIOS, może zostać zaatakowany przez wirusa w celu jego uszkodzenia. Najczęściej jest czyszczona wtedy pamięć flash, w której zapisany jest BIOS. Sam BIOS wirusa raczej zawierać nie może. Jeżeli komputer zawiesza się podczas startu BIOS to prawdopodobnie winne temu są dwa elementy.

  • zła konfiguracja BIOSU

  • wadliwie działający podzespół komputera (pamięć RAM, dyski twarde, karta graficzna itp)

Chyba daje się wejść do ustawień biosu? Najprościej więc - wybierz ustawienia domyślne biosu i zrestartuj. Jeśli to nie pomaga, to tak jak pisali koledzy wyżej: pamięć, karta graficzna lub ostatecznie płyta. Powinny być też jakieś sygnały dźwiękowe przy uruchamianiu. Nic nie słychać?

Czemu mi się wydaje że kolega podkręca komputer i dlatego mu się zwiesza podczas bootowania (tak, tak, byłem tam :smiley: )

Na początek zanim zaczniesz coś grzebać w biosie sprawdź czy w środku nie zebrał ci się kurz, w wielu przypadkach przykurzone podzespoły są przyczyną takich restartów.

Miałem przypadek że trochę kurzu zebrało się w złączu karty graficznej no i komp nie startował, u znajomego był dokładnie identyczny efekt też spowodowany kurzem - wyczyszczenie kompa rozwiązało problem.