Jak usunąć wirusa z orginalnej płyty?

Cześć ostatnio chciałem zainstalować gre z orginalnej płytki. Ale antywirus wykrył mi Trojana. Czy jest jakiś sposób lub program na usunięcie wirusa??? Próbowałem tego wira usunąć ale nie mogłem gdyż wirus znajduje się na płycie i antywir odmawiał usunięcia wirusa. :frowning:

Z góry dziękuje.

W grach często są wykrywane (fałszywie) trojany i inne paskudztwa.

Zwykła pomyłka skanera (Avast z tego słynie).

Ale ja nie mam Avasta. I jak wcześniej instalowałem tą gre to nic mi nie wykrywało

Od czasu poprzedniej instalacji na pewno dokonywałeś aktualizacji sygnatur (lub sam program jej dokonywał…), więc może się zdarzyć, że jakiś plik, który kiedyś był nieszkodliwy teraz jest wykrywany jako trojan itp.

Najlepiej podaj dokładne informacje: nazwę zagrożenia, jaki antywirus wykrył zagrożenie, w jakim pliku i w jakiej grze.

Gra: Fahrenheit

Wirus: Koń Trojański Generic 14.AOTQ

Plik: F:/Autorun. exe

Antywirus: AVG 8.5

To raczej jest fałszywy alarm.

Poza tym wcześniej na tej płytce nic nie wykrywało, więc co się może stać po ponownym użyciu, skoro CD to nośnik danych tylko do odczytu?

Nie radze dodawać autoruna do wyjątków w programie AV bo może mieć to fatalne skutki w późniejszym czasie (szczególnie że w autorunie na pendraiwach siedzą różne “dziadostwa”. Najlepiej na czas instalacji wyłącz ochronę w czasie rzeczywistym i po instalacji włącz ją z powrotem.

A niby jak ma go usunąć skoro na zamkniętej płycie (i to pewnie jeszcze tłoczonej) nie można dokonywać żadnych zmian ??