Jak usunąc wirusa

poszukuje jakiś artykułów/poradniki jak usuwać wirusa z kompa nigdy tego nie robiłem wiem że w google jest masę ich ale chce żebyście mi podali jakieś według was najlepsze ja się na tym nie znam a chce się przygotować

Najlepiej za pomocą programu antywirusowego - głupie pytanie. Użyj darmowego skanera antywirusowego o nazwie Dr.WEB Cure It! albo któregoś ze skanerów On-Line firm:

Kaspersky skaner on-line

MKS skaner on-line

NOD32 skaner on-line

Panda skaner on-line

Trend Micro skaner on-line

Zainstaluj sobie też program antywirusowy, który będzie Ci chronił komputer w czasie rzeczywistym, osobiście polecam antywirusa Avira AntiVir PersonalEdition Classic 7 ewentualnie AVG Anti-Virus Free Edition 7.5 - oba są darmowe i lekkie dla komputera.

to wiem ale co zrobić jak np kiedyś mi włanczam kompa a tu czarny ekran i coś pisze po niemiecku i coś że jest wirus dałem do informatyka i usunął mi ale jak to zrobił

Może ten informatyk poprostu formata Ci zrobił :smiley: Równie dobrze mógłby załatwić wirusy specjalnymi do tego programami; typu ComboFix, SDFix itp.

przywracanie systemu?

ale niemiecki napis się pojawił zamiast logo Windowsa ?

czy może jak było niebieskie tło i napis “Zapraszamy” ??

równie dobrze mogła to być tapeta :wink:

po niemiecku napis i nie można było włączyć trybu awaryjnego ani nic bo się od razu zawieszał odrazu z czarnego monitora pokazywał się ten napis był to system wtedy 98 to nie miał opcji przywracania a format to chyba nie bo dane wyły wszystkie tapeta i tym podobne

wklej loga z Hijacka w działe bezpieczeństwo - instrukcja obsługi tego programu i regulamin wklejania logów w przyklejonym temacie