Jak usunąć wszystko z dysku?

Chciałbym usunąć wszystko z dysku (wszystko razem w Windowsem, mam Windows 7 Home Premium). Kolega mi mówił, że on usuwał wszystko przez BIOS. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to zrobić? Czyli w co trzeba wejść w BIOS, żeby sformatować dysk C?

Cześć

Pierwszy raz słyszę że w BIOSie można usunąć wszystko z dysku. Jak masz tak zdolnego kolegę niech podzieli się rozwiązaniem :wink:

Jeżeli chcesz usunąć wszystko z dysku, przeczytaj: Wymazanie dysku twardego programem Activ@KillDisk

Oczywiście, że można z poziomu BIOSa sformatować HDD. Niektóre BIOSy (jeszcze dzisiaj) oferują możliwość formatowania niskopoziomowego (Low Level Format). Metoda dzisiaj rzadko spotykana.

Nie spotkałem się nigdy z takim rozwiązaniem więc dziękuję za sprostowanie.

Chyba tylko raz lub dwa razy zdarzyło mi się wykonać niskopoziomowe formatowanie dysku i nie wyobrażam sobie tej operacji na dzisiejszych dyskach… Low Level Format dysku o pojemności 2 GB trwał kilka godzin tymczasem jego normalne formatowanie kilkadziesiąt sekund… Ale fakt faktem - da się - tyle, że BIOSy już nie mają takiej opcji od jakichś 10 lat jeśli się nie mylę…

A wracając do tematu: koledze pewnie chodziło o formatowanie partycji z poziomu instalatora. Wystarczy uruchomić instalator Windows i w momencie gdy mamy okienko wyboru partycji na której chcemy zainstalować system możemy usunąć wszystkie partycje, utworzyć nowe i je sformatować. Możesz to zrobić klikając partycję a następnie w “Opcje dysku (zaawansowane)”.

:roll:

.

Tez pierwszy raz słyszę o tym.Możliwe,że z poziomu niektórych BIOS-ów.

U mnie nie ma tej możliwości na płycie głównej z 2008 r.

Również używam Killdiska (bootowalny CD) do usuwania systemu przed następną instalacją tego samego systemu.