Jak usunąć z telefonu aktualizację Androida?

Zanim się połapałem z moim nowym nabytkiem (smartfon HTC Desire Z) zdążył pobrać aktualizacje Androida.

Nie chce go instalować bo użytkownicy w większości bardzo narzekają na ta aktualizacje która powoduje wiele kłopotów z telefonem.

Jak pozbyć się tej aktualizacji aby przypadkowo człowiek nie nacisnął i potem kłopot.

Obecnie telefon posiada wersje systemu 2.2 a aktualizacja dotyczy wersji 2.3.

Na dzień dzisiejszy telefon działa znakomicie i niepotrzebne mi są żadne perturbacje.

Zdaje się, że nie można wrócić. Możesz wgrać poprzedniego.

http://forum.android.com.pl/f241/

wystarczy zresetować do ustawień fabrycznych , czyż nie ? jest chyba taka opcja w ustawieniach telefonu

Moze zle sie wyrazilem. Chodzi o to ze aktualizacja dopiero czeka na instalacje. Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.

Po prostu nie instaluj.

to nic nie daje

W takim razie zignoruj aktualizację, chyba 3 razy to trzeba zrobić.

Jak to rozumieć?

Puknąć w zawiadomienie o aktualizacji a potem anulować czy co?

Co się dzieje po dotknięciu zawiadomienia o nowej aktualizacji?

Czy zostanę zapytany o to czy chcę rzeczywiście aktualizować a potem nacisnę anuluj?

Czy w ogóle aplikacja o coś mnie spyta czy po dotknięciu zawiadomienia zacznie się aktualizacja bez mojej akceptacji?

Nie wiem jak na Androidzie 2.x, ale powinno być odroczenie 3 krotne instalacji aktualizacji.

Aplikacja, powinna w pierwszej kolejności spytać czy zainstalować czy odroczyć…

Nie wiem czemu jesteś zrażony do 2.3… (na samsungu były problemy z baterią ale - czasami) na forum wypowiadają się ludzie mający problemy z telefonem, chwalących się prawie nie ma w ogóle. Co prawda sam przeskoczyłem do 2.3.4 ale gdyby ci się nie udało powstrzymać aktualizacji:

http://forum.android.com.pl/f244/downgr … 2-a-85184/

Usunąłem aktualizację wyświetlając ją a następnie anulując i po bólu.

Podpowiedział mi konsultant z HTC, ale i tak Wam dziękuję za trud. :slight_smile:

Napisałem do konsultanta że wielu użytkowników narzeka na aktualizacje ale on stwierdził (i to może być prawda) że największy problem z aktualizacją powinni mieć użytkownicy którzy zrootowali system.