Jak usunąć zakładki z eksploratora Windows 7?

eksplorator.png

Pytanie.

Jak usunąć zakładki o nazwie: Biblioteki, Grupa Domowa i Sieć? Nie potrzebne mi to jest. Chciałbym żeby zostały tylko ulubione tam sobie coś dodam i Komputer.

Libraries Folder - Add or Remove from Navigation Pane

Network - Add or Remove from Navigation Pane

Homegroup - Add or Remove from Navigation Pane

Oczywiście zmiany wprowadzasz na własną odpowiedzialność.

A czy coś poważniejszego może się stać??

Tego nie wiem. Napisałem po prostu, że za ewentualne problemy nie biorę odpowiedzialności.

Jeżeli już będziesz dokonywał jakichkolwiek zmian w rejestrze warto zrobić sobie kopie kluczy które modyfikujesz. Ot tak na wszelki wypadek.

Ja bym nie ryzykował. Prawdopodobnie wetnie domyślne ścieżki do dokumentów, obrazów i co tam jeszcze byś chciał usunąć. Fakt, że pobieranie może być na C, ale przeglądarki mają już domyślne ścieżki nawet do zapisywania plików, czy obrazów. Nie musisz trzymać w tych folderach jakichś megabajtów, ale system jest ustawiony pod obsługę folderów. Kiedyś osunąłem folder obrazy, bo miałem z obrazami naplątane. Utworzyłem nowy folder i z płytki dałem obrazy, ale był problem, bo już nie miałem tego w menu start. Jak bardzo zależy ci na ograniczeniu eksploratora, to są małe programiki, które mogą zastąpić eksploratora. Wpierw jednak trzeba mieć już działający zamiennik np malutki http://www.programosy.pl/program,explor … -plus.html Można go mieć na pulpicie. Do folderu wklejasz wypakowaniu plik spolszczenia i super działa. W ustawieniach będzie, czy chcesz zastąpić systemowego…