Jak usunąć "zamykanie" i "zapraszamy" w Vista

Witam mam pytanie czy można usunąć podczas ładowania systemu wyświetlający się napis “zapraszamy” i podczas zamykania “zamykanie” ma to jakiś wpływ na późniejsza prace laptopa? :slight_smile: dzieki Pozdrawiam

Nie da się,przynajmniej ja nie znam takiego sposobu.

Widzę że strasznie chcesz sobie namieszać w systemie a potem postawić temat “Jak naprawić system??”

Jeżeli chcesz to mogę Ci pokazać sposoby jak skrócić czas trwania tego ekranu do minimum.U mnie jest widoczny przez sekundę.Mówię o ekranie “zapraszam”,pożegnalny ekran jest dłużej ale w tym czasie system musi zamknąć wszystkie usługi itd.

Droga do sukcesu wiedzie przez słowo “Optymalizacja” !!

Witaj semtex wiedziałem że do mnie zawitasz…Dzięki :slight_smile: a jeśli chodzi o optymalizację visty to już ja zoptymalizowałem powyłączałem niektóre zadania np: bufor drukarki i inne takie bo nie będę z tego korzystał.A co do naprawy systemu to zawsze robię format :lol:.Ogólnie chwytam się wszystkiego co może przyspieszyć laptopa ;).Może coś żle robię nie wiem uczę się metodą prób i błędów bo mnie to interesuje.Na to forum się zarejestrowałem bo można tu naprawdę uzyskać jakąś pomoc,a najlepiej było by mieć kontakt z kimś na gg wtedy o tych sprawach się lepiej rozmawia,tylko nikt nie chce bo woli wyjaśnić na forum Pozdrawiam :razz:

Możesz pobrać ten program:Ncleaner i zrobić zrzut z zakładki “startup”,zrzut wklej na http://img269.imageshack.us/ i daj link do niego.

Przepraszam a czemu to ma służyć to program? bo ja żadnych po obcym języku prócz Aviry nie używam i o co chodzi z tym linkiem?

Dodane 16 paź 2009, o 18:22

już znalazłem w google co to za program do czyszczenia kompa ja używam Ccleaner i free registry cleaner chyba wystarczająco?

To jest program czyszcząco-optymalizujący system.Chciałbym żebyś go zainstalował,otworzył zakładkę “startup” zrobił jej “zdjęcie” przy użyciu klawisza Prt.Scr. następnie otwórz Paint wybierz “edycję”->wklej,następnie wybierz opcję “Plik”->zapisz jako->otworzy się nowe okno w którym rozwiń listę “zapisz jako” wybierz z niej “jpg”->zapisz.Domyślnie obraz zostanie zapisany w folderze “Obrazy”.Następnie załaduj te "zdjęcie " na np.stronie,którą podałem lub jeżeli wolisz po Polsku to na Fotosik.pl a w poście daj tylko link do zrzutu ekranowego.Chciałbym zobaczyć co można wywalić z autostartu w celu przyspieszenia rozruchu.Potem możemy zająć się wyłączeniem zbędnych usług,również przy użyciu tego programu co podałem,zobaczysz można sporo przyspieszyć.Ale jeżeli nie chcesz to Twoja sprawa.

Co do optymalizacji korzystałem z tego http://forum.laptopy.info.pl/f31/optymalizacja-visty-18283/ głównie skupiałem się na usługach,ale nie wszystkie wyłączałem i by zwiększyć miejsce na dysku korzystałem z tego http://www.osinfo.pl/artykuly/odzyskanie-miejsca-po-instalacji-sp2-dla-windows-vista

:

Z autostartem uruchamia się: windows defender, IgfxTray C:\windows\system32\IgfxTray.exe, HotKeysCmds c:\windows\system32\hkcmd.exe, Persistence c:\system32\Igfxpers.exe, Avgnt c:\program files\Avira\Antyvir desktop\avgnt.exe/min

Możesz wywalić wszystko po za Defenderem i Avirą,reszta to śmieci.Zrób to przez menadżer autostart w Ccleaner,nie usuwaj tych wpisów tylko wyłącz je,jeżeli stwierdzisz że coś jest Ci potrzebne to włączysz z powrotem.Ale wiem że to są zbędniki.

Ok ,ale czy to nie są jakieś systemowe pliki? które muszą być w autostarcie do prawidłowego załadowania się systemu?

To co system potrzebuje do startu ładuje się jako usługa.Wyłączaj bez obaw.

Ok dzieki,a która usługa jest od bluetooth bo chce żeby mi się uruchamiało ze startem bo chce mieć ikonkę na pasku startu żeby mieć szybszy dostęp

U mnie wygląda to tak:

beztytuuht.th.jpg

Ja mam to wyłączone domyślnie,włączam wtedy gdy potrzebuję.Jeżeli tą usługę masz ustawianą na "automatycznie"to nic nie musisz robić.

wyłączyłem to co kazałeś,ale nie działa mu bluetooth jak wciskam wyślij plik to nie wyświetla się okienko w którym mogę wybrać plik do wysłania z laptopa np na telefon potem przywróciłem wszystkie ale nadal nie działa.Próbowałem odinstalować sterownik i po restarcie lapka Windows sam instalował sterownik i nadal nie było tego okienka,ale może po formacie jak za jakiś czas tam zrobię to będzie działać Pozdro

PS.wyłączyłem po tych wszystkich zabiegach usługę bluetooth skoro nie działa.