Jak usunąć "zamykanie" i "zapraszamy" w Vista


(izok1980) #1

Witam mam pytanie czy można usunąć podczas ładowania systemu wyświetlający się napis "zapraszamy" i podczas zamykania "zamykanie" ma to jakiś wpływ na późniejsza prace laptopa? :slight_smile: dzieki Pozdrawiam


(Semtex) #2

Nie da się,przynajmniej ja nie znam takiego sposobu.

Widzę że strasznie chcesz sobie namieszać w systemie a potem postawić temat "Jak naprawić system??"

Jeżeli chcesz to mogę Ci pokazać sposoby jak skrócić czas trwania tego ekranu do minimum.U mnie jest widoczny przez sekundę.Mówię o ekranie "zapraszam",pożegnalny ekran jest dłużej ale w tym czasie system musi zamknąć wszystkie usługi itd.

Droga do sukcesu wiedzie przez słowo "Optymalizacja" !!


(izok1980) #3

Witaj semtex wiedziałem że do mnie zawitasz...Dzięki :slight_smile: a jeśli chodzi o optymalizację visty to już ja zoptymalizowałem powyłączałem niektóre zadania np: bufor drukarki i inne takie bo nie będę z tego korzystał.A co do naprawy systemu to zawsze robię format :lol:.Ogólnie chwytam się wszystkiego co może przyspieszyć laptopa :wink:.Może coś żle robię nie wiem uczę się metodą prób i błędów bo mnie to interesuje.Na to forum się zarejestrowałem bo można tu naprawdę uzyskać jakąś pomoc,a najlepiej było by mieć kontakt z kimś na gg wtedy o tych sprawach się lepiej rozmawia,tylko nikt nie chce bo woli wyjaśnić na forum Pozdrawiam :razz:


(Semtex) #4

Możesz pobrać ten program:Ncleaner i zrobić zrzut z zakładki "startup",zrzut wklej na http://img269.imageshack.us/ i daj link do niego.


(izok1980) #5

Przepraszam a czemu to ma służyć to program? bo ja żadnych po obcym języku prócz Aviry nie używam i o co chodzi z tym linkiem?

-- Dodane 16 paź 2009, o 18:22 --

już znalazłem w google co to za program do czyszczenia kompa ja używam Ccleaner i free registry cleaner chyba wystarczająco?


(Semtex) #6

To jest program czyszcząco-optymalizujący system.Chciałbym żebyś go zainstalował,otworzył zakładkę "startup" zrobił jej "zdjęcie" przy użyciu klawisza Prt.Scr. następnie otwórz Paint wybierz "edycję"->wklej,następnie wybierz opcję "Plik"->zapisz jako->otworzy się nowe okno w którym rozwiń listę "zapisz jako" wybierz z niej "jpg"->zapisz.Domyślnie obraz zostanie zapisany w folderze "Obrazy".Następnie załaduj te "zdjęcie " na np.stronie,którą podałem lub jeżeli wolisz po Polsku to na Fotosik.pl a w poście daj tylko link do zrzutu ekranowego.Chciałbym zobaczyć co można wywalić z autostartu w celu przyspieszenia rozruchu.Potem możemy zająć się wyłączeniem zbędnych usług,również przy użyciu tego programu co podałem,zobaczysz można sporo przyspieszyć.Ale jeżeli nie chcesz to Twoja sprawa.


(izok1980) #7

Co do optymalizacji korzystałem z tego http://forum.laptopy.info.pl/f31/optymalizacja-visty-18283/ głównie skupiałem się na usługach,ale nie wszystkie wyłączałem i by zwiększyć miejsce na dysku korzystałem z tego http://www.osinfo.pl/artykuly/odzyskanie-miejsca-po-instalacji-sp2-dla-windows-vista

:

Z autostartem uruchamia się: windows defender, IgfxTray C:\windows\system32\IgfxTray.exe, HotKeysCmds c:\windows\system32\hkcmd.exe, Persistence c:\system32\Igfxpers.exe, Avgnt c:\program files\Avira\Antyvir desktop\avgnt.exe/min


(Semtex) #8

Możesz wywalić wszystko po za Defenderem i Avirą,reszta to śmieci.Zrób to przez menadżer autostart w Ccleaner,nie usuwaj tych wpisów tylko wyłącz je,jeżeli stwierdzisz że coś jest Ci potrzebne to włączysz z powrotem.Ale wiem że to są zbędniki.


(izok1980) #9

Ok ,ale czy to nie są jakieś systemowe pliki? które muszą być w autostarcie do prawidłowego załadowania się systemu?


(Semtex) #10

To co system potrzebuje do startu ładuje się jako usługa.Wyłączaj bez obaw.


(izok1980) #11

Ok dzieki,a która usługa jest od bluetooth bo chce żeby mi się uruchamiało ze startem bo chce mieć ikonkę na pasku startu żeby mieć szybszy dostęp


(Semtex) #12

U mnie wygląda to tak:

beztytuuht.th.jpg

Ja mam to wyłączone domyślnie,włączam wtedy gdy potrzebuję.Jeżeli tą usługę masz ustawianą na "automatycznie"to nic nie musisz robić.


(izok1980) #13

wyłączyłem to co kazałeś,ale nie działa mu bluetooth jak wciskam wyślij plik to nie wyświetla się okienko w którym mogę wybrać plik do wysłania z laptopa np na telefon potem przywróciłem wszystkie ale nadal nie działa.Próbowałem odinstalować sterownik i po restarcie lapka Windows sam instalował sterownik i nadal nie było tego okienka,ale może po formacie jak za jakiś czas tam zrobię to będzie działać Pozdro

PS.wyłączyłem po tych wszystkich zabiegach usługę bluetooth skoro nie działa.