Jak usuwać tło z obrazka

Cześć Jak usuwać tło z obrazka przykładowo “samochód na tle lasu”, aby został sam samochód bez tła (nie zaznaczając samochodu w PS zaznaczaczenie obiektu i wycięcie potrafię), aby można by było wrzucić go do innej grafiki. Mam Corel Draw X7 i Adobe Photoshop Elements i najlepiej gdyby ktoś’ poinstruował mnie jak zrobić to w tych programach. Pozdrawiam.

Jest co najmniej kilkanaście metod selekcji obiektów ze zdjęć. Zazwyczaj trzeba użyć co najmniej dwóch różnych. Dobór technik zależy od konkretnego przypadku.

Także GL & HF.

Mógłbyś powiedzieć jak to min. robić. Nie wiem czy tak jest dobrze ale obiekt pełny zaznaczałem w PS odręcznie ale jakiś drobny element (kolor tła) zostawał. Chciałem się się dowiedzieć jak wykasować całe tło pozostawiając obiekt i nie zaznaczając go, takie’ usuwanie wg koloru.

Masz tutaj dobry program do takiej operacji

Tutaj masz dwie techniki przedstawione:

na tym samym kanale były chyba jeszcze z dwa inne filmy dotyczące ekstrakcji obiektów ze zdjęć.

A minimum to wziąć Pen Tool i obrysować obiekt. Magick Wand i Quick Selection Tool jest kiepski i raczej powinien być jako wsparcie dla innych technik niż jako główna metoda ekstrakcji.

Dzięki za tutorial.

Pióro, a potem utwórz zaznaczenie to tylko pierwszy przykład, bo wszystko zależy od oświetlenia, kontrastu zdjęcia itp. W Corel’u Photo Paint zaznaczenie na poziomie kanału, R, G, lub B a potem utworzenie maski z zaznaczenia na warstwie. Lub tak jak na tutorialu wyżej, tyle że PS Elements chyba nie ma aż tak rozbudowanej funkcji jak normalny PS.

spróbuj paintem.net - paintem stworzonym na platformę .NET. ma dużo przydatnych opcji i posiada przezroczystość i mimo nazwy ja bym nigdy nie stwierdził żę to się nazywa “paint”