Jak usuwać zlośliwe pliki z dysku

(Spokokamil) #1

mam taki problem ze wiem ktore pliki sa zarazone ale nic nie jest w stanie ich z dysku usunac, ani antywirus ani tez w tradycyjny sposub nie da si tego zrobic

jest jakas inna metoda ktora bezproblemowo by je usunela z dysku?

jezeli tak prosilbym o opis czynnoski ktore mialbym wykonac jezeli bylby to skomplikowany sposub

thx

(Damian) #2

Przez tryb awaryjny lub dos'a.

(Maniooo666) #3

Witam,

a jeśli tak nie da rady, to używasz programiku CopyLock. Tam tylko zaznaczasz plik, robisz Apply, restart i plik zostaje usunięty przy bootowaniu.

(Adarek) #4

Podaj nazwy złośliwych plików , miejsce w sytemie , i jaki program ci to wykrył, jakie masz objawy , typ systemu.

Nie jesteśmy jasnowidzami , co kom to inaczej sie usuwa.

Nie ma lekko , bezproblemowo to tylko jest napisane jak usunąć , a dalej to sie trzeba pomęczyć . :slight_smile:

(Przemock) #5

Ja usuwam takie pliki pod Linuxem.

(system) #6

Nie wydaje się to rozwiazanie najlepsze

Po to aby usunąc pliki trza posiadać drugi system toż to kuriozum jakiewś

A tak poważnie dobrze jest posiadać na dysku program typu Norton Comander for dos . I z trybu Awaryjnego (administrator) bez problemu wszytko usuniesz) !!

Pozdrawiam

(Damian) #7

Tylko że program typu Norton Commander jest przeznaczony do działania pod Dosem a nie trybem awaryjnym..

Tutaj można ściągnąć program typu Norton Commander : http://www.egner-online.de/cgi-bin/ccou ... 49908a.zip

(system) #8

Ale czyni co do niego należy pod windowsem xp.

Tu sobie Dos Nawigatora można pobrac

Pozdro

(Spokokamil) #9

wszystkie wirusy z dysku usunalem, skanowalem 4 antywirusami

mks,nortonem, i dwoma antytrojanami wiec nie powinienem miec wirusow

ale procek nadal mi kuleje, zastanawiam sie czy moze w srodku kompa cos jest nie tak, zle przykrecony wiatraczek lub z zruzony procesor, co o tym myslicie??

(system) #10

Czyli usunęłes a nie naprawiłes zainfekowne pliki . Tym samym rozjechał się system

Reinstalacja systemu może poprawic lub ewnetualna instalka na czysto.. !!

Sprżet zapewe jest w porząku..!

A i same wirusy potrafią narobic nieodwracalnych szkód w sytemie że konieczna staje się reinstalacja (naprawa systemu)

Pozdro

(Marsmo) #11

(system) #12

Kolega pisze

Oczywiście że masz poniekad racje.. .Ale na komputerach domowych(moje dośwaidczenia ) szybciej i lepiej dac naprawa systemu czy insttalka na czysto niż godzinami grzebać w systemie i szukac przyczyny wadliwego działania.. I to kiedy system jest porządnie skpopany i przez użytkownika i przez wirrusy

Co innego gdy sobie nie mozemy pozwolić na tąką reinstalkę.. Wtedy masz w 100 procentach rację.. !!

Pozdrawiam

(Marsmo) #13

Można by rzec, że masz rację w tym - co mówisz. :slight_smile:

Ale na naszym Forum słynącym z fenomenalnych userów, zaproponowanie formatki jest niedopuszczalne... :twisted:

I raczej się to jeszcze nie zdarzyło... oczywiście bywało, że ktoś z tym wyleciał (zwłaszcza świeży user), ale zawsze pozostali sprawę prostowali... :lol:

No a przecież sam pomagasz ludźkom i to bardzo aktywnie... :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I raczej słyszę konkretne podpowiedzi, a nie hasełko "format".

Tak więc - wypada , żeby spokokamil wkleił loga i sprawę obbadają forumowi specjaliści od logów!

Podejrzewam, że coś mu jeszcze pozostało...

PS.

Niech będzie że "kolega", choć nie wiem czy to nie było zamierzone... ;]

(Spokokamil) #14

dobra

juz pouwuwalem wszystkie pliki z wirusami, system mi dziala, nie mam zadnych bledow jest dobrze,

powiedzcie mi jak zabezpieczyc kompa przed ponownym zaatakowaniem systemu (od momentu gdy skonczylem instalowac windowsa)

(system) #15

Waterproof chyba sie nie obraziłeś za Kolegę?? :smiley: :smiley:

Pozdrawiam serdecznie !!

(Damian) #16

Możesz utworzyć kopię zapasową systemu i w każdym momencie ją przywrócić. W tym celu możesz się posłużyć Windowsowskim narzędziem(jeżeli masz XP) lub programem Norton Ghost.