Jak usuwać zlośliwe pliki z dysku

mam taki problem ze wiem ktore pliki sa zarazone ale nic nie jest w stanie ich z dysku usunac, ani antywirus ani tez w tradycyjny sposub nie da si tego zrobic

jest jakas inna metoda ktora bezproblemowo by je usunela z dysku?

jezeli tak prosilbym o opis czynnoski ktore mialbym wykonac jezeli bylby to skomplikowany sposub

thx

Przez tryb awaryjny lub dos’a.

Witam,

a jeśli tak nie da rady, to używasz programiku CopyLock. Tam tylko zaznaczasz plik, robisz Apply, restart i plik zostaje usunięty przy bootowaniu.

Podaj nazwy złośliwych plików , miejsce w sytemie , i jaki program ci to wykrył, jakie masz objawy , typ systemu.

Nie jesteśmy jasnowidzami , co kom to inaczej sie usuwa.

Nie ma lekko , bezproblemowo to tylko jest napisane jak usunąć , a dalej to sie trzeba pomęczyć . :slight_smile:

Ja usuwam takie pliki pod Linuxem.

Nie wydaje się to rozwiazanie najlepsze

Po to aby usunąc pliki trza posiadać drugi system toż to kuriozum jakiewś

A tak poważnie dobrze jest posiadać na dysku program typu Norton Comander for dos . I z trybu Awaryjnego (administrator) bez problemu wszytko usuniesz) !!

Pozdrawiam

Tylko że program typu Norton Commander jest przeznaczony do działania pod Dosem a nie trybem awaryjnym…

Tutaj można ściągnąć program typu Norton Commander : http://www.egner-online.de/cgi-bin/ccou … 49908a.zip

Ale czyni co do niego należy pod windowsem xp.

Tu sobie Dos Nawigatora można pobrac

Pozdro

wszystkie wirusy z dysku usunalem, skanowalem 4 antywirusami

mks,nortonem, i dwoma antytrojanami wiec nie powinienem miec wirusow

ale procek nadal mi kuleje, zastanawiam sie czy moze w srodku kompa cos jest nie tak, zle przykrecony wiatraczek lub z zruzony procesor, co o tym myslicie??

Czyli usunęłes a nie naprawiłes zainfekowne pliki . Tym samym rozjechał się system

Reinstalacja systemu może poprawic lub ewnetualna instalka na czysto… !!

Sprżet zapewe jest w porząku…!

A i same wirusy potrafią narobic nieodwracalnych szkód w sytemie że konieczna staje się reinstalacja (naprawa systemu)

Pozdro

Kolega pisze

Oczywiście że masz poniekad racje… .Ale na komputerach domowych(moje dośwaidczenia ) szybciej i lepiej dac naprawa systemu czy insttalka na czysto niż godzinami grzebać w systemie i szukac przyczyny wadliwego działania… I to kiedy system jest porządnie skpopany i przez użytkownika i przez wirrusy

Co innego gdy sobie nie mozemy pozwolić na tąką reinstalkę… Wtedy masz w 100 procentach rację… !!

Pozdrawiam

Można by rzec, że masz rację w tym - co mówisz. :slight_smile:

Ale na naszym Forum słynącym z fenomenalnych userów, zaproponowanie formatki jest niedopuszczalne… :twisted:

I raczej się to jeszcze nie zdarzyło… oczywiście bywało, że ktoś z tym wyleciał (zwłaszcza świeży user), ale zawsze pozostali sprawę prostowali… :lol:

No a przecież sam pomagasz ludźkom i to bardzo aktywnie… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

I raczej słyszę konkretne podpowiedzi, a nie hasełko “format”.

Tak więc - wypada , żeby spokokamil wkleił loga i sprawę obbadają forumowi specjaliści od logów!

Podejrzewam, że coś mu jeszcze pozostało…

PS.

Niech będzie że “kolega”, choć nie wiem czy to nie było zamierzone… ;]

dobra

juz pouwuwalem wszystkie pliki z wirusami, system mi dziala, nie mam zadnych bledow jest dobrze,

powiedzcie mi jak zabezpieczyc kompa przed ponownym zaatakowaniem systemu (od momentu gdy skonczylem instalowac windowsa)

Waterproof chyba sie nie obraziłeś za Kolegę?? :smiley: :smiley:

Pozdrawiam serdecznie !!

Możesz utworzyć kopię zapasową systemu i w każdym momencie ją przywrócić. W tym celu możesz się posłużyć Windowsowskim narzędziem(jeżeli masz XP) lub programem Norton Ghost.