Jak utworzyć bardzo ograniczone konto

(demisen) #1

Witam. OS to Windows XP Professional SP2. Potrzebuję utworzyć jedno konto dla rodzeństwa, chciałbym ograniczyć im konto do absolutnego minimum. Jedynie co by mogły robić to:

• uruchamiać przeglądarkę, ale dozwolona ilość stron jakie mogą przeglądać to np. 3 adresy ( wybranych prze zemnie np. wp.pl / dobreprogramy.pl / onet.pl ) - czy można to załatwić za pomocą ustawień w OS/Przeglądarce/Wtyczce ponieważ chcę obejść się bez programów rodzicielskich.

• uruchamiać komunikator

• uruchamiać pakiet office

• tworzyć dokumenty na pulpicie

Oczywiście brak dostępu do jakichkolwiek ustawień, zarządzeń, modyfikowania plików, brak dostępu do innego oprogramowania (tu w sumie to mogę usunąć ikony w starcie etc ^_^ )

• otwierania Mój komputer, Moje dokumenty, uruchom etc.

• ważne aby pc nie wykrywał urządzeń typu PENDRIVE

Da radę wykonać to bez dodatkowych programów ?

(goomish) #2

Da radę, ale będzie to wymagało wielogodzinnego rzeźbienia, ustawiania uprawnień itp, itd. Jeżeli nie używanie dodatkowego programu nie jest jakimś warunkiem absolutnie koniecznym zapoznaj się z Windows SteadyState. Program jest darmowy, pobranie wymaga walidacji przez WGA.

(Msh360) #3

takie rzeczy to tylko w Viście (Kontrola Rodzicielska)

(JesperKyd) #4

Nie do końca jest to prawdą.

Plik pobrałem Operą na Linux'ie bez żadnych przeszkód. :slight_smile:

(goomish) #5

No dobrze, masz rację. O tym WGA napisałem tak trochę w ciemno, nie sprawdzając jak jest faktycznie.

Ale - najważniejsze chyba jest to, że Windows SteadyState nada się do tego co zamierza demisen , co nie? :wink:

(oprych) #6

jest prawdą, sprawdzenie autentyczności następuje przy nstalacji programu :wink:

(De Niro) #7

to może Ci sie przydać http://support.microsoft.com/kb/293655/pl