Jak utworzyć na touchpadzie 'pasek przewijania'?


(Seba810) #1

Witam!

Moja mama posiada netbooka Asus 1215n , który posiada multi touch w gładziku. Niestety ona jako wiekowa kobieta nie potrafi go używać, ponieważ przyzwyczaiła się do paska przewijania po boku touchpada. Postanowiłem jej pomóc w męczarniach i zrobić coś, aby wyłączyć multi toucha. (powiem szczerze, że mi też on sprawia problem. Jest dość toporny). Przeszukałem Google i nic nie znalazłem. Myślałem nad zainstalowaniem starszych sterowników, jednak to może być dość ryzykowne, bądź może w ogóle się nie udać, więc to odpada. Gdyby nie fakt, że ten laptop nie ma napędu, to zainstalowałbym jej ubuntu, w którym jest opcja przewijania po boku, bądź dwoma palcami (sam w swoim wybrałem tę pierwszą opcję, ponieważ jest według mnie bardziej ekonomiczna i szybsza. Choć mój multi touch działa bez zarzutów). A w wypalanie ISO na pendrive nie chce mi się bawić. W ustawieniach myszki oraz oprogramowania dołączonego do gładzika nie ma tej opcji (chyba, że przeoczyłem)

Jest jakiś sposób, aby utworzyć ten pasek?

Pozdrawiam.

//system to Windows 7 Home Premium. Pytanie to dodałem do tej, a nie innej kategorii, ponieważ tyczy się konfiguracji systemu i dobrania odpowiedniego programu.


(system) #2

Panel sterowania -> Mysz -> Sprzęt -> Ustawienia urządzenia

Ilustracja tutaj -> http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... stem-tray/


(cuda) #3

Ja mam na swoim laptopie zainstalowany sterownik "ELAN Smart-Pad". W opcjach mam możliwość ustawienia paska przewijania (pionowego, jak i poziomego).

Pozdrawiam :slight_smile: