Jak utworzyć nośnik z instalatorem systemu z zainstalowanego Win XP?

Witam.

Potrzebuję utworzyć płytę instalacyjną z Windows XP wykorzystując do tego celu wyłącznie system zainstalowany w danej chwili na komputerze. Problem polega na tym, że na urządzeniu mam licencję systemu operacyjnego Windows XP Embedded (jak ktoś zna tą wersję windowsa to wie, że jest to taka dedykowana do danego urządzenia, okrojona wersja systemu windows). Niestety, dawno temu, przy zakupie tego sprzętu nie otrzymalem żadnego nośnika recovery ani nie ma nigdzie żadnej partycji odzyskiwania. Muszę wykonać wymazanie dysku twardego tego urządzenia z raportem z wymazywania i położyć system na nowo (takie wymagania, cóż zrobić). Jeżeli ktoś zna jakiś soft, którym moge wyciągnąć Windowsa z działającego systemu i utworzyć jego instalator na CD to będę bardzo wdzięczny. Dodam, że nie chodzi mi tu o rodzaj backupu czy obrazu dysku.

Nie jestem w stanie dotrzeć do takiej instalki nawet poprzez serwis ani Microsoft więc proszę jedynie o porady odnośnie możliwości utworzenia takiej płyty instalacyjnej jeżeli ktoś wie jak to zrobić.

Bardzo proszę o poradę.

Byłbym trochę zdziwiony gdyby ktoś znał odpowiedź na twoje pytanie.

Moim zdaniem takiej odpowiedzi nie ma. Jedynym sposobem jest poszukanie u znajomych oryginału płyty WinXP ze zgodnym SP aby Twój Nr dał możliwość aktywacji po zainstalowaniu.

Może tu coś znajdziesz: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/319026-jak-zainstalowa%C4%87-windows-xp-embedded/

 

Jak napisałem wyżej taka opcja nie wchodzi w grę. To jest Windows XP Embedded i zwykły xp to nie jest to samo.

 

 

 

W linku co podałeś można co najwyżej znaleźć sposób instalacji takiej wersji windows. Ja mam raczej trochę inny problem. Nie mam z czego go ponownie zainstalować :smiley:

 

Nie wiem, może nie ma takiej możliwości (ja nie mogłem znaleźć w Google) ale jakby ktoś miał jakiś pomysł to chętnie skorzystam.