Jak utworzyć nowy folder?

Pytanie na pozór może banalne ale… znikneła mi funkcja z menu pod prawym przyciskiem myszki “Utwórz nowy…” nie moge teraz utworzyć nowego pliku ani folderu.

Przeinstaluj windowsa

Dzięki za rade ale wolał bym żeby to było ostatecznością. Pogrzebał bym w rejestrze ale niebardzo wiem które klucze sie odnoszą do tej funkcji.

Killer nie mial na mysli przeinstalowania z formatowaniem dysku tylko zwyczajna reinstalke systemu.

a co za roznica czy z formatem czy bez :roll: reinstalka systemu rzez glupia funkcje :roll:

A mozna przeciez zainstalowac ponownie na stary system, uzupelnic go… jezeli czegos brak.

No niby tak, tylko jak ja przeinstaluje swój system (win98se) to wtedy nie moge połączyć się z internetem (can’t create a new socket) i wtedy pomaga TYLKO format. Nawet mój admin nic nie mógł poradzić. Miałem już takie dwa przypadki. Dlatego już nieprzeinstalowuje windowsa tylko jak musze to od razu format. Ale w Twoim przypadku wiem że był kiedyś taki program co miał funkcje wł/wy podszczególnych opcji menu prawego przycisku tylko nie pamiętam nazwy :oops: Chyba to był magic tweak ale nie mam pewności.

Zainstaluj choćby Total Commander’a ( ftp://ftp.tiscalinet.be/simtelnet/win95/filemngr/tcmdr602.exe ) i teraz F7 - tworzenie folderu, Shift+F4 - tworzenie pliku :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Dzięki nero za pomoc. Zainstalował magic tweak (zresztą jest w dziale programy), wyłączyłem całkiem menu, włączyłem spowrotem a tu nic niema wogle menu. Ale po ponownym uruchomieniu systemu wszystko było juz w porządku. A co do formatowania i reinstalacji system: jak juz to wole odrazu zrobić formata ale zbyrzdło już mi instalowanie systemu co dwa miesiące.