Jak utworzyc partycje, gdy....!?

Mam problem z utworzeniem partycji! A mianowicie wyskoczyło mi pod windowsem xp 3 razy obszar nie podzielny na partycje jak to połączyc w jedna całośc o to screen jak to wygląda

http://banita.pl/~pysiu/format/partycje.html tu masz opis jak dalej :slight_smile:

;|

Może masz zrobione 3 partycje rozszerzone, na których nie utworzyleś partycji logicznych? Nie wiem. Zgaduję. Najlepiej to ściągnij programik Gparted. Jest to program bootowalny z CD, który możesz odpalić podczas rozruchu komputera. Tam zarządzanie partycjami jest znacznie wygodniejsze i bardziej przejrzyste :wink:

ja mialem tak samo. nie bawiłem się z rozwiązaniem jak to połączyć w jedno tylko usunąłem i utworzyłem z tego miejsca od nowa partycje. popatrz ze masz i tak tylko C:\ wiec i tak na niej formata robisz… usun ją i reszte i utwóż od nowa partycje wedle gustu i zapotrzebowania, i bedzie dobrze, pozdro :wink:

C bylo kiedy D i tam mam wszystkie ważne dane które nie chce stracic

Czy stan na zdjęciu jest po restarcie instalatora. A co się dzieje jak próbujesz założyć partycję? Jaką wielkość tej partycji proponuje Ci instalator?

Tak to jest stan po restarcie, pokazuje mi np. jesli daje utworz partycje z 17610 MB to tylko taka moge maksymalna uzyc wpisyjac wieksza i tak zmienia mi na ta :frowning:

usuń patycje i zrób od nowa. i tak tam nie masz nic. cyba ze na tym C jest cos a z tego wolnego chcesz utworzyc partycje na system.?

A czy w tych obszarach wcześniej były utworzone jakieś inne partycje i ewentualnie jakie?

aha rozumiem sory ale wczesniej cos nie doczytalem. spróbuj usunąć te wolne obszary…

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 0:14 został dopisany post przez menszyn

ptysiek jesli to obszar wolny to jaka to różnica… to nic nie da. :slight_smile:

Jak je usunac ??? Tak z tego byly kiedys partycje po usunieciu ich nie połaczyły sie w jeden obszar nie podzielny nie wiem dlaczego

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 0:16 został dopisany post przez mazi.boss

czy ten program Gparted cos pomoze???

hm… własnie nie pamietam czy sie da… ale chyba tak. zaznacz obszar wolny obojętnie który i usun klawiszem D

klawisz D słuzy do usuwania partycji jedynie :frowning: :frowning:

hmm… tez kiedys nad tym myslałem co ty… ale mi nie zalezało na plikach wiec usunąłem partycje i z całego obszaru utworzyłem 3 partycje…

pozniej zobacze czy pomoze Gparted jak mi sie sciagnie napisze jaki rezultat narazie

kombinuj … poszukaj na www.google.pl napewno jest jakies rozwianie tez poszukam i pomysle bo tez mnie to interesuje

Ja myślę, że stało się tak bo to wolne miejsce fizycznie znajduje się przed i za obecną partycją. Zrób sobie kopie danych które chcesz zachować na innym kompie a następnie usuń pozostałą partycję i załóż wszystkie od nowa. Może nawet z poziomu drugiego kompa jakimś programem do obsługi partycji dałoby się tę istniejącą przesunąć na początek lub na koniec dysku, jednak przy takich operacjach lepiej mieć kopie danych bo nigdy nic nie wiadomo.

program gparted niestety nie pomogl :frowning: ktos ma inne propozycje ??? nie kasujac partycji z danymi

zgraj dane na jakaś płytę i jazda… mój kolega mi mówił ze bardzo trudno jest właśnie tak połączyć… popytaj w otoczeniu… chyba ze zapytam tego mojego kumpla o ile będzie mu sie chciało tłumaczyć.