Jak utworzyć partycję z poziomu windows 7

Wybaczcie tak bardzo “lamerskie” pytanie ale bardzo dawno nie siedziałem na windowsie a w xp nigdy tego nie robiłem z poziomu windows…Nie mogę znaleść jakoś tego menagera partycji w win7 a visty nie używalem. Proszę o pomoc :slight_smile:

Chodzi mi o utworzenie partycji z pustej przestrzeni na dysku bo zostało mi jej troche :wink:

Control Panel -> System And Security -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management

Pozdrawiam

Tu jest tak samo jak w xp klikasz pkm na Computer ->Manage i tam masz Disk Management czyli to samo co w xp :smiley:

Niestety sciezka jest troszkę dłuższa niż w xp

Oto jak to wygląda w Seven poprawnie :

Control Panel > System and Security > Administrative Tools > Computer Management > Storage > Disk Management

Albo krótsza - prawy klik na Computer > Manage > Storage > Disk Management

Wszedłem tam gdzie pisaliście i mogłem jedynie zmniejszych wolumen o połowę i ani bajta więcej… Dlaczego? Gdzie jest opcja aby stworzyć nową partycję bo jej nie widzę.

Opcja tworzenia nowej partycji pojawi się (uaktywni) tylko wtedy kiedy będziesz miał wolne, niezagospodarowane miejsce na dysku lub będzie to całkiem nowy dysk.

A gdzie mam tej opcji szukać? Bo nic mi się nie pojawiło.

Ja mam trochę inny problem.

Zakupiłem nowy dysk do komputera i nagrywarkę i mam problem z zainstalowaniem windowsa na nowym dysku, ponieważ usunąłem stary dysk z komputera po uszkodzeniu mechanicznym i zainstalowałem nowy z nagrywarką i go nie odczytuje. Dysk jest zamontowany w tym samym miejscu jak stary tylko jest kilka razy większy. Wiem że chodzi o tą 100MB partycją i tu pojawia się pytanie czy idzie to jakoś rozwiązać bez dokupowania sprzętu?

PS: Przepraszam za wtargnięcie w ten temat

strasznie chaotycznie to napisałeś

o co ci chodzi że nie działa (podczas instalacji go nie ma)

ile ma pojemności

jaką partycje 100mb żadnej nie trzeba ale można mieć ta 100 mb jest dobra jeśli się często przeinstalowuje różne systemy a na niej trzymamy pliki bootloadera

po prostu napisz nam czy widzi dysk i nie możesz zrobić partycji czy nie ma go w tworzeniu partycji podczas instalacji

niema go podczas tworzenia patrycji

sory za chaotycznosc

ma niecałe 2 TB

Dodane 15.09.2011 (Cz) 0:26

problem rozwiązany :smiley:

Witam,

Wszystko co napisaliście powyżej faktycznie działa jednak mam problem. Tworzyłem nową partycję z dysku na którym mam zainstalowany W7 wszystko pięknie bo nowe miejsce się wydzieliło z tym że miejsca tego nie można przekształcić na partycję ponieważ wyskakuję błąd z którego dowiaduję się że:

wybrana operacja dokona konwersji wybranych dysków podstawowych na dyski dynamiczne. po konwersji tych dysków na dynamiczne nie będzie można uruchomić zainstalowanych sys. operacyjnych z żadnego woluminu na tych dyskach. Po zgodzeniu się na takową operację wyskakuję że jest za mało miejsca na dysku na taką operację:(

co mam robić z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź .

utwórz partycje logiczną

nie dynamiczną

sory za moją nie wiedzę ale jak to zrobić ?? najlepiej krok po kroku :slight_smile:

w windowsie tego się ne da zrobić(przynajmniej u mnie się nie dało )więc polecam użyć tego programu EASEUS Partition Master

otwierasz program i tworzysz partycje PPM klikając na wolny obszar->create partition i w polu “Create as” dajesz logical