Jak utworzyc Recovery WIN7 na Lapku Acera?

Hej,

Nie wiem, co masz na myśli, pisząc że przez BIOS’a, ale mniejsza o to. Sprawa jest prosta. Ściągasz GParted, wypalasz na płytce przy pomocy na przykład programu ImgBurn 2.5.0.0. Następnie uruchamiasz z niej komputera, a dalej postępujesz zgodnie z instrukcją z linka - Korzystanie z GParted.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wlasnie zaczalem robic te recovery,najpierw wzialem to,zeby zrobilo kopie ustawien fabrycznych i 3 plyty sa potrzebne,nastepnie wezme zeby wypalilo sterowniki.Szybko idzie,1 playte nagralo w 5 min ale weryfikacja kopii zapasowej troche trwa, zobaczymy co bedzie dalej.

Hej,

Szybkość całego procesu w największym stopniu zależy od wybranej prędkości nagrywania. Z zasady przy ważniejszych rzeczach wybieram minimum, by zminimalizować liczbę ewentualnych błędów… Natomiast weryfikacja chyba na wszystkich kompach będzie trwała bardzo podobnie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko juz sie nagralo,przy nagrywaniu sterownikow wyskoczylo powiadomienie ze sterowniki sa niekompletne poniewaz pousuwalem juz troche programow,chyba dobrze,bo nastepnym razem nie bede musial juz tyle usuwac:D.

Hej,

To chyba nie do końca tak - wątpliwe, by błąd był spowodowany pousuwaniem programów, tym bardziej że sterowniki też znajdują się na ukrytej partycji. No chyba że - tak jak w moim laptopie - są kopiowane na partycję systemową i stąd są kopiowane na płytkę. Być może coś z nich usunąłeś - zresztą sprawdź, czy na dysku C masz folder Acer lub podobny, w którym mieści się przynajmniej 1 GB danych. A co do płytki ze sterownikami - jeśli ją wypalisz przez program, to powstanie po prostu płytka, na której będą sterowniki - nie będą się instalować automatycznie tylko na żądanie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

To nastepnym razem,jak bede przywracal to moze cos nie dzialac?:/Na C mam folder o nazwie AcerSW ale jest pusty,byc moze one wypalily sie na plytke i dlatego ich nie ma.

Hej czy moge tak zrobic,ze sciagne z neta WIN7 home premium,nagram na CD i jak bede chcial go zainstalowac to czy zainstaluje go na ta licencje bez tego recovery? Sterowniki przegram z tej płyty co utworzylem razem z recovery tak jak wspomniałes Diamatheus.Tylko w tym problem ze nie weim jak,bo chyba jak ja teraz wloze do CD-Romu to ona automatycznie zacznie instalowac?

Hej,

Raczej wątpliwe. A nawet gdyby tak się zdarzyło, to zawsze można jeszcze raz przywrócić je z ukrytej partycji do przywracania systemu. Z tego co pamiętam, w Acer eRecovery jest taka opcja jak przywracanie sterowników lub coś podobnego - jej aktywowanie powoduje przekopiowanie sterowników na partycję systemową i uruchomienie autostartu aplikacji do przeglądania zawartości folderów ze sterownikami. :slight_smile:

Zastanawiam się tylko, jak zamierzasz ją ściągnąć. Jeśli przez jakieś torrenty czy tym podobne badziewia to życzę powodzenia - w takich wersjach systemu aż roi się od śmieci, wirusów, trojanów i innych szajstw. Zresztą taka wersja nie przyjmie zapewne Twojego klucza… Po co więc takie kombinowanie??

Nie, nic automatycznie nie zacznie się instalować. Aby przywrócić system z płytki należy zrestartować komputer i przy wyświetlaniu się loga Acer’a wcisnąć - jeśli się nie mylę - klawisz F11. Wtedy nastąpi zbootowanie z płyty i pojawi się odpowiedni kreator przywracania systemu. Jeśli natomiast włożysz do napędu płytę ze sterownikami po prostu odpali się autostart, w którym będziesz mógł wybrać, co zainstalować. Nic nie stanie się automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziekuje bardzo,bardzo mi pomogles.

Hej,

Nie ma sprawy… W końcu od tego mamy forum - by wzajemnie sobie pomagać… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej to w takim razie jak zainstalowac ponownie system i nie instalowac tego badziewa?Chodzi mi o te programy…Recovery zrobilem i jak bede chcial przywrocic to znowu bede mial pelno tych dodatkow,a ja chce miec czysty system i tylko sterowniki najwazniejsze zainstalowane:/

Spróbuj użyć do tego GParted LiveCD.

Pozdrawiam!

Hej,

Zgadza się - po przywracaniu systemu przez Recovery zainstalują się wszystkie programy, które oryginalnie były wrzucone do systemu - czyli pewnie antywirus, jakieś dodatkowe gry, etc. Oczywiście jest rozwiązanie, by nie bawić się w takie przywracanie. Po instalacji systemu doprowadzasz go do takiego stanu, w jakim będzie się na nim komfortowo pracować - instalujesz sterowniki, programy, kodeki i temu podobne. Wprowadzasz też ustawienia i personalizujesz system. Następnie tworzysz obraz gotowego systemu i jego wypalasz na płytce. Do stworzenia obrazu możesz posłużyć się którymś z programów zawartych na płytce Hiren’s BootCD, którą możesz ściągnąć ze strony projektu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok dzieki,mam nadzieje,ze dam rade.Pozdrawiam

To skoro już o tym wspominacie, to może to Ci się przydać tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Pozdrawiam!